Reklama
Z ŻYCIA MIASTA

PODWYŻKI STAŁY SIĘ FAKTEM. DROŻEJ ZA CIEPŁO, WODĘ I ŚCIEKI

Mieszkańcy Radomska korzystający z usług miejskiej spółki PGK płacą drożej za: wodę, ścieki i ciepło. Takiej kumulacji podwyżek w Radomsku dawno nie było…

Czym fakt podwyżek tłumaczy największa miejska spółka? Ogólnopolskim wzrostem cen. Prezydent Radomska Jarosław Ferenc tłumaczy się na zasadzie: „ nie chcę, ale cóż poradzić…”.

Niemniej jednak podwyżki stały się faktem i uderzyły mocno po kieszeniach radomszczan korzystających z usług PGK.

Przypomnijmy. W czerwcu PGK „zafundowało” radomszczanom podwyżki za wodę i ścieki. Za wodę płacimy o 15 proc. więcej, a za odbiór ścieków aż o 35 proc. W tym miejscu należy zauważyć, iż po burzy medialnej, jaka powstała, kiedy do mieszkańców miasta dotarła informacja o podwyżce cen za wodę i ścieki (kierownictwo PGK oraz władze miasta chciały ją zataić) prezydent Ferenc zreflektował się. Szkoda, tylko że refleksja u Jarosława Ferenca, przyszła dopiero po 10 dniach od wejścia w życie nowych stawek…

Gospodarz miasta, zasłaniając się tym, że podwyżki są zbyt drastyczne, zaproponował radnym uchwałę, aby dopłacać do 1 metra sześciennego wody 21 groszy, a do 1 metra sześciennego ścieków 74 grosze. Radni przystali na propozycję. Tym samym  pomoc finansowa, jeżeli chodzi o wodę i ścieki, będzie obowiązywała do końca tego roku. Z budżetu miasta zostanie na nią przekazane 740 tys. złotych.

Tak dobrze nie będzie jeżeli chodzi o wzrost cen za miejskie ciepło. Za to, od wczoraj (10 września) płacimy więcej o 11 procent więcej. – Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. do każdego klienta wraz z fakturą wyśle informację o podwyżkach – informuje Izabela Michnowska, wiceprezes Zarządu Spółki.

Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

3 Komentarze/y

  1. To jest już przegięcie. Co jeszcze zrobi prezydent Ferenc, by „uszczęśliwić” radomszczan? Zgodnie z zapewnieniami PJF z poprzedniej kampanii, radomszczanie mieli zarabiać po 3 tys. złotych. Tymczasem zarabiają tyle co zarabiali. A prezydent zamiast doprowadzić do wzrostu ich wynagrodzeń drenuje ich kieszenie poprzez kolejne podwyżki. A może te podwyżki mają pokryć koszty kampanii prezydenta Ferenca? A widać, że będą one wysokie. Dziś dostałem do skrzynki gazetę finansowaną przez magistrat. Ta gazeta to nic innego jak materiał agitacyjny Jarosława Ferenca. Ciekawe, ile Urząd Miasta, a w zasadzie ile my – podatnicy zapłacimy za to wydawnictwo? Wstyd Panie Prezydencie, żeby w trakcie kampanii wydać taką gazetę – laurkę. Przecież to jest jawna agitacja za publiczne pieniądze!!! Mam nadzieję, że za kilka tygodni po PJF w magistracie nie będzie już śladu.

    1. A propos tych gazetek reklamowych. Dostała się w moje ręce bezpłatna gazetka „radomsko.naszemiasto”. Zdziwiło mnie to bo „naszemiasto” to sieć regionalnych portali internetowych w całej Polsce należących do niemieckiego koncernu Verlagsgruppe Passau (tak jak większość regionalnych gazet papierowych z Dziennikiem Łódzkim i Zachodnim włącznie). Czyli mam rozumieć, że tak charytatywnie wydawca Ferencowi zrobił gazetę reklamową (udającą, nota bene, normalną gazetę)?
      Najnowszy pomysł (przy braku sensownych pomysłów na kampanię) to budowa nowoczesnych szklamo stalowych wiat przystankowych. Jak wiemy zostaną zdemolowane w przeciągu roku bo kto ich upilnuje skoro pan Ferenc nawet nie zatroszczył się by Radomsko nawiedzało więcej patroli pieszych policji? Kawałki chodnika, wiaty, podwyżki opłat… Jakie jeszcze genialne pomysły ma w zanadrzu pan Ferenc z dworem? Może zrobić dziury na nielicznych ulicach gdzie ich nie ma by było symetrycznie podziurawione?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
WIDOK