PODWYŻKI STAŁY SIĘ FAKTEM. DROŻEJ ZA CIEPŁO, WODĘ I ŚCIEKI

Reklama

Mieszkańcy Radomska korzystający z usług miejskiej spółki PGK płacą drożej za: wodę, ścieki i ciepło. Takiej kumulacji podwyżek w Radomsku dawno nie było…

Czym fakt podwyżek tłumaczy największa miejska spółka? Ogólnopolskim wzrostem cen. Prezydent Radomska Jarosław Ferenc tłumaczy się na zasadzie: „ nie chcę, ale cóż poradzić…”.

Niemniej jednak podwyżki stały się faktem i uderzyły mocno po kieszeniach radomszczan korzystających z usług PGK.

Przypomnijmy. W czerwcu PGK „zafundowało” radomszczanom podwyżki za wodę i ścieki. Za wodę płacimy o 15 proc. więcej, a za odbiór ścieków aż o 35 proc. W tym miejscu należy zauważyć, iż po burzy medialnej, jaka powstała, kiedy do mieszkańców miasta dotarła informacja o podwyżce cen za wodę i ścieki (kierownictwo PGK oraz władze miasta chciały ją zataić) prezydent Ferenc zreflektował się. Szkoda, tylko że refleksja u Jarosława Ferenca, przyszła dopiero po 10 dniach od wejścia w życie nowych stawek…

Gospodarz miasta, zasłaniając się tym, że podwyżki są zbyt drastyczne, zaproponował radnym uchwałę, aby dopłacać do 1 metra sześciennego wody 21 groszy, a do 1 metra sześciennego ścieków 74 grosze. Radni przystali na propozycję. Tym samym  pomoc finansowa, jeżeli chodzi o wodę i ścieki, będzie obowiązywała do końca tego roku. Z budżetu miasta zostanie na nią przekazane 740 tys. złotych.

Tak dobrze nie będzie jeżeli chodzi o wzrost cen za miejskie ciepło. Za to, od wczoraj (10 września) płacimy więcej o 11 procent więcej. – Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. do każdego klienta wraz z fakturą wyśle informację o podwyżkach – informuje Izabela Michnowska, wiceprezes Zarządu Spółki.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD