FAS i FASD, czyli żadna dawka alkoholu nie jest bezpieczna w ciąży!

Reklama

W sali obrad urzędu miasta w Radomsku podsumowano rozpoczętą 9 września akcję dot. świadomości na temat alkoholowego zespołu płodowego i spektrum płodowych zaburzeń alkoholowych (FAS/FASD).


Pilotażowy program kierowany był do młodzieży w wieku licealnym i prowadzony był przez Renatę Koniarską z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku.

Wydarzenie rozpoczęła multimedialna prelekcja w tematyce profilaktyki FAS/FASD (alkoholowy zespół płodowy/spectrum płodowych zaburzeń alkoholowych). Jako, że profilaktyce FAS/FASD bardzo blisko do profilaktyki alkoholowej, nie mogło zatem zabraknąć członków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

W słowach kierowanych do zebranej młodzieży zachęcano przede wszystkim do tego, aby nie bagatelizować “jednego drinka” czy “kieliszka wina do kolacji”. Skutkami właśnie takiego postępowania mogą być u dzieci zaburzenia rozwoju fizycznego, umysłowego, zachowania i uczenia się, niestety często trwające przez całe życie. Mówiono również o tym, jak ważny wpływ na kobietę w ciąży i jej nawyki ma wsparcie partnera.

Na zakończenie wręczono nagrody najbardziej aktywnym uczestnikom programu.


Czytaj też: 9 września – Światowy Dzień FAS. Konferencja tematyczna w Radomsku

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD