MEBIN

Festiwal Pięknego Czytania

Jubiler Ako

Z okazji Dnia Głośnego Czytania, ustanowionego przez Polską Izbę Książki, Gminna Biblioteka Publiczna w Ładzicach wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Radomsku, zapraszają dzieci i młodzież ze szkół podstawowych oraz średnich do wzięcia udziału w Festiwalu Pięknego Czytania, który odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku w środę 29 września.


W obecnych czasach, gdy młodzież korzysta głównie z internetowych pomocy naukowych, postanowiliśmy wrócić do źródła wiedzy utrwalonej na papierze. Celem przedsięwzięcia jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz doskonalenie technik czytania. Dzięki czytaniu książek uczniowie będą ćwiczyć swój umysł, rozwijać wyobraźnię i lepiej sobie radzić na lekcjach języka polskiego. Jak podają współczesne media, młodzież korzysta głównie z nowych nośników informacji, takich jak np. Internet. Zanika umiejętność płynnego czytania tekstów, rozumienia tego, co czytamy, i wyciągania najwartościowszych treści przekazywanych przez autorów książek  – tłumaczą organizatorzy.

Zwycięzca w każdej kategorii otrzyma tytuł Mistrza Pięknego Czytania. Laureaci otrzymają puchary, dyplomy oraz nagrody książkowe. Informacje związane konkursem można uzyskać w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ładzicach; tel. 44 683 09 25, 48533445770; e-mail; biblioteka@ladzice.pl.

Regulamin dostępny jest na stronie internetowej: www.ladzice.pl (Anita Pawlak-Zygma, organizator konkursu).

Zgłoszenie odbywa się poprzez złożenie lub przesłanie czytelnie wypełnionej karty uczestnictwa do dnia 23 września (czwartek) 2021 r. na adres: Gminna Biblioteka Publiczna – Wyzwolenia 36, 97- 561 Ładzice: fax. 44 684 08 22 (z dopiskiem Biblioteka) lub e-mail; biblioteka@ladzice.pl.


Czytaj też: Podsumowano projekt ,,Kamienice – Widzowie Przeszłości”

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD