Finał WOŚP. Koncert Kolęd i Pastorałek w MDK

Reklama

Trwa 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sercem wydarzeń w Radomsku jest Miejski Dom Kultury.


O godz. 18 w MDK zorganizowano koncert Kolęd i Pastorałek „Północ już była” w wykonaniu Magdaleny Syposz (wokal), Przemysława Pacana (perkusja), Michała Rorata (fortepian), Marcina Pożarlika (bas) „Północ już była”.

Obecnie radomszczański sztab zebrał blisko 68 tysięcy złotych. Zbiórkę można wesprzeć wpłacając pieniądze do e-skarbonki.

Za pieniądze zebrane podczas 30. Finału, kupione będą m.in. angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka, oftalmoskopy do badania dna oka, lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka, tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki), synoptofory do pomiaru kąta zeza, urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń, tomografia dna oka, mikroskopy i stoły operacyjne.

W ubiegłym roku, podczas 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano prawie prawie 127,5 mln. zł. na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i do diagnostyki głowy. Pieniądze zbierało blisko 120 tysięcy wolontariuszy.Czytaj też: WOŚP gra w Radomsku

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD