WOŚP gra w Radomsku

"Przejrzyj na oczy". Trwa 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Reklama

Trwa 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, hasłem przewodnim akcji jest “Przejrzyj na oczy”. Tegoroczna zbiórka ma na celu zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenie wzroku u dzieci.


Od rana na ulicach Radomska i powiatu radomszczańskiego kwestują wolontariusze. Zbiórkę można wesprzeć wpłacając pieniądze do radomszczańskiego sztabu WOŚP, który mieści się w Miejskim Domu Kultury.

O godzinie 16 przed MDK odbędzie się pokaz sprzętu strażackiego. W finałowym programie wystąpią: Klub Tańca Towarzyskiego „Etiuda” – tańce latynoamerykańskie, Grupy taneczne z MDK Zumba Kids i Zumba Kids Junior, Zespół Wokalno-instrumentalny Tęczowe Nutki, Kolędnicy z MDK – „Rekwizytornia Teatr”, Dominik Żulicki.  O godzinie 18 rozpocznie się Koncert Kolęd i pastorałek w wykonaniu Magdaleny Syposz (wokal), Przemysława Pacana (perkusja), Michała Rorata (fortepian), Marcina Pożarlika (bas) „Północ już była” w sali widowiskowej MDK.

Przez cały dzień będzie trwała loteria fantowa przygotowana przez PSP nr 7, fotobudka, punkt pomiaru ciśnienia tętniczego oraz badanie poziomu cukru przygotowany przez Szpital Powiatowy w Radomsku.

Za pieniądze zebrane podczas 30. Finału, kupione będą m.in. angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka, oftalmoskopy do badania dna oka, lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka, tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki), synoptofory do pomiaru kąta zeza, urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń, tomografia dna oka, mikroskopy i stoły operacyjne.

W ubiegłym roku, podczas 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano prawie prawie 127,5 mln. zł. na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i do diagnostyki głowy. Pieniądze zbierało blisko 120 tysięcy wolontariuszy.


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
[pro_ad_display_adzone id="64133"]

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD