LOKALNI SPOŁECZNICYZ ŻYCIA MIASTA

FINAŁ WOŚP W RADOMSKU. REKORD BĘDZIE POBITY! [FOTO]

27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Radomsku cieszy się dużym zainteresowaniem. Nie brakuje licytujących, jak i osób wrzucających pieniądze do puszek wolontariuszy.

Przez całą niedzielę na ulicach Radomska kwestowało ponad 200 wolontariuszy. – Nie spodziewałem się, że radomszczanie tak chętnie przyłączą się do akcji. Do mojej puszki wpadają przeważnie banknoty. Żadna z osób, do której podszedłem nie odmówiła wrzucenia pieniędzy do puszki. To naprawdę cieszy – usłyszeliśmy od jednego z wolontariuszy.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Radomsku to nie tylko uliczna kwesta. Przez cały dzień w Miejskim Domu Kultury można było skorzystać z porad medycznych, oddać honorowo krew oraz obejrzeć pokazy ratownictwa medycznego. Od godziny 16.00 trwał koncert, podczas którego – oprócz występów artystycznych, prowadzona była licytacja gadżetów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz przedmiotów przekazanych przez firmy i instytucje.

Dużą popularnością cieszyły się nowofunlandy, czyli dwa piękne psy, które wraz ze swoimi opiekunami kwestowały na ulicach miasta.

Już ponad 130 tysięcy złotych zebrano w Radomsku podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak powiedziała nam Anna Kulikiewicz – koordynatorka sztabu WOŚP w Radomsku, nie jest to ostateczna kwota. – Wiąż trwa liczenie pieniędzy. Kwota z całą pewnością jeszcze się powiększy. Już mogę powiedzieć, że ubiegłoroczny rekord został pobity – usłyszeliśmy od Anny Kulikiewicz.

[AKTUALIZACJA 14.01.2019 R.] 158 tys. złotych – tyle obecnie wynosi kwota, którą zebrano w Radomsku podczas wczorajszego finału WOŚP. Kwota nie jest ostateczna.
Pokaż więcej
Carisma 1mc

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Close
Close