Reklama
LOKALNI SPOŁECZNICYZ ŻYCIA MIASTA

FINAŁ WOŚP W RADOMSKU. REKORD BĘDZIE POBITY! [FOTO]

27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Radomsku cieszy się dużym zainteresowaniem. Nie brakuje licytujących, jak i osób wrzucających pieniądze do puszek wolontariuszy.

Przez całą niedzielę na ulicach Radomska kwestowało ponad 200 wolontariuszy. – Nie spodziewałem się, że radomszczanie tak chętnie przyłączą się do akcji. Do mojej puszki wpadają przeważnie banknoty. Żadna z osób, do której podszedłem nie odmówiła wrzucenia pieniędzy do puszki. To naprawdę cieszy – usłyszeliśmy od jednego z wolontariuszy.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Radomsku to nie tylko uliczna kwesta. Przez cały dzień w Miejskim Domu Kultury można było skorzystać z porad medycznych, oddać honorowo krew oraz obejrzeć pokazy ratownictwa medycznego. Od godziny 16.00 trwał koncert, podczas którego – oprócz występów artystycznych, prowadzona była licytacja gadżetów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz przedmiotów przekazanych przez firmy i instytucje.

Dużą popularnością cieszyły się nowofunlandy, czyli dwa piękne psy, które wraz ze swoimi opiekunami kwestowały na ulicach miasta.

Już ponad 130 tysięcy złotych zebrano w Radomsku podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak powiedziała nam Anna Kulikiewicz – koordynatorka sztabu WOŚP w Radomsku, nie jest to ostateczna kwota. – Wiąż trwa liczenie pieniędzy. Kwota z całą pewnością jeszcze się powiększy. Już mogę powiedzieć, że ubiegłoroczny rekord został pobity – usłyszeliśmy od Anny Kulikiewicz.

[AKTUALIZACJA 14.01.2019 R.] 158 tys. złotych – tyle obecnie wynosi kwota, którą zebrano w Radomsku podczas wczorajszego finału WOŚP. Kwota nie jest ostateczna.
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW