Solarprojekt
Z ŻYCIA MIASTAZ ŻYCIA POWIATU

WIELKIE MORSOWANIE W ZAKRZÓWKU [FOTO]

W powiecie radomszczańskim przybywa miłośników morsowania. Tylko dziś do zalewu w Zakrzówku Szlacheckim weszło ponad 20 miłośników kąpieli w lodowatej wodzie. Wśród nich było ośmioro debiutantów.

– Ciężko się przełamać. Kiedy jednak człowiek już się przełamie, to jest już tylko lepiej. Najważniejsze to słuchać prowadzących, nie bać się wejść do wody. Jest to naprawdę rewelacyjna przygoda – podkreśla Tomasz Wodecki z grupy Morsy w Radomsku.  – Najważniejsze w morsowaniu jest przełamywanie własnych barier. Robimy to nie dlatego, że morsowanie jest modne. Robimy to dla siebie, dla własnego zdrowia – dodaje.

Dziś swoją przygodę z morsowaniem rozpoczęła Marita Matak. – Po pierwsze, chciałam spróbować z ciekawości, ponieważ uważam, że jest to ciekawe wyzwanie. Ponadto jestem ciekawa, jak mój organizm się zachowa w tak zimnej wodzie. Po drugie, czytałam wiele artykułów na temat tego, jakie korzyści dla zdrowia może przynieść morsowanie. Jeżeli morsowanie mi się spodoba to będę tę przygodę kontynuować.

Szefem grupy „Morsy w Radomsku” działającej przy Kolarsko Biegowym Klubie Sportowym Radomsko jest Arkadiusz Niedziółka.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close