FONTANNA MULTIMEDIALNA ZAPRASZA [FOTO, WIDEO]

Reklama

Nie było oficjeli w garniturach. Nie było symbolicznego przecięcia wstęgi. Były za to uśmiechy na twarzach dzieciaków i przednia zabawa w strumieniach wody. Tak w skrócie można opisać pierwsze chwile towarzyszące oddaniu do użytku fontanny multimedialnej, znajdującej się w parku Solidarności w Radomsku.


– Jest super. Można przeskakiwać przez wodę – mówi 8-letni Michał.

– Można nawet usiąść na skaczącej wodzie – dodaje jego 5-letnia siostra Amelka.

Z oddania do użytku pierwszej w mieście fontanny multimedialnej zadowoleni są nie tylko mali radomszczanie.

– W ciepłe dni dzieciaki będą miały ogromną frajdę. Wieczorem natomiast, jak pojawią się jeszcze kolorki, to i starszym milej zrobi się na sercu – zauważyła radomszczanka, która uruchomienie fontanny obserwowała z dwójką wnuków.

Fontanna multimedialna w parku Solidarności powstała w ramach II edycji Radomszczańskiego Budżetu Obywatelskiego. Pomysłodawcą inwestycji jest Janusz Kucharski.

– Byliśmy na wycieczce w Toruniu. Zachwyciliśmy się tamtejszą fontanną. Po powrocie do Radomska natychmiast wrzuciliśmy filmik na profil facebookowy z pytaniem czy coś takiego sprawdziłoby się w Radomsku. Odzew był niesamowity. Mnóstwo polubień i komentarzy, że takiego miejsca w naszym mieście brakuje. Stąd też pomysł na fontannę multimedialną w budżecie obywatelskim – zauważa J. Kucharski.


Radomszczańska fontanna multimedialna jest oczywiście znacznie mniejsza od toruńskiej. Zresztą Radomsko od Torunia też jest zdecydowanie mniejsze. Nie to jest jednak ważne. Ważne jest to, że nasze miasto doczekało się obiektu na miarę XXI wieku…

– Jestem bardzo zadowolony. Co prawda były pewne perturbacje, ale na szczęście udało się je przezwyciężyć. Dziś mamy efekt w postaci fontanny multimedialnej, która jest większa niż zakładaliśmy, za co dziękuję pracownikom urzędu miasta – przyznaje J. Kucharski.

Jaka jest ta radomszczańska fontanna multimedialna? To fontanna typu „mokry chodnik” z dwunastoma dyszami, w układzie dysz: cztery linie po trzy dysze. Dysze wysyłają strumień wody, który podświetlany jest światłem zmiennokolorowym w technologii LED.Godzinny jej funkcjonowania są jeszcze ustalane.

– Na dziś mogę powiedzieć, że fontanna  najprawdopodobniej będzie czynna od godzin porannych do północy – informuje Janusz Taranek z radomszczańskiego magistratu.

Koszt wybudowania fontanny multimedialnej to blisko 130 tys. złotych. Miesięczne jej utrzymanie nie powinno natomiast przekroczyć tysiąca złotych.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD