FONTANNA PRZY PLACU 3 MAJA ZMIENI OBLICZE

Reklama

O tym, że zlokalizowana przy placu 3 Maja w Radomsku fontanna nie spełnia swojego zadania nie trzeba nikogo przekonywać. Odbiega ona mocno od tego typu obiektów, znajdujących się w sąsiednich miejscowościach. Wkrótce ma się to zmienić.


Radomszczański magistrat zamierza w najbliższym czasie zmodernizować fontannę. Będzie to pierwszy etap jej przebudowy.

– Rozpoczęliśmy rozsyłanie zaproszeń do złożenia ofert dotyczących przeprowadzenia remontu fontanny – informuje naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa UM w Radomsku Marzanna Proszowska.

Remont rozpocznie się we wrześniu, a zakończy w październiku tego roku. W zakres inwestycji wejdzie wymiana instalacji wodociągowej i elektrycznej, montaż oświetlenia i nowej dyszy wodotrysku a także remont pomieszczenia technicznego.

– Z całą pewnością zmieni się strumień wody. Chcemy też wodę podświetlić. Wielkość fontanny pozostanie bez zmian – mówi naczelnik. Marzanna Proszowska podkreśla, że inwestycja będzie przedsmakiem planowanej rewitalizacji tej części miasta. – Wówczas fontanna zostanie kompleksowo przebudowana – zapowiada Marzanna Proszowska.

Prace, które zostaną teraz przeprowadzone, jak chociażby wymiana instalacji podziemnej będą stanowić ważny element przyszłej kompleksowej przebudowy fontanny.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD