Select

Gala finałowa XVI Dni Kina

Jubiler Ako

XVI Dni Kina organizowane wspólnie przez I Liceum Ogólnokształcące i Miejski Dom Kultury w Radomsku przeszły do historii.


Bohater i gość tegorocznej edycji, znany aktor Marian Dziędziel zawitał do Radomska 16 grudnia. Podczas uroczystej gali w MDK spotkał się z uczniami radomszczańskich szkół ponadpodstawowych, dzieląc się z nimi swoimi doświadczeniami z długoletniej pracy na filmowym planie.

Pomysłodawczynią Dni Kina jest polonistka Aleksandra Kędra. Z początku szkolna inicjatywa w I Liceum Ogólnokształcącym przez lata doskonaliła formę i nabierała większego formatu. Teraz Dni Kina na stałe wpisały się w kalendarz imprez kulturalnych Radomska i są marką naszego miasta. Za sprawą święta kina, na przestrzeni lat do Radomska zawitały największe polskie gwiazdy kina, m.in Juliusz Machulski, Robert Więckiewicz, Maja Komorowska, Jerzy Stuhr, Daniel Olbrychski, Olgierd Łukaszewicz.

W ramach XVI edycji Dni Kina odbyły się warsztaty realizatorskie, scenopisarskie oraz przegląd filmów poświęconych bohaterowi edycji. Podczas Gali rozstrzygnięto dwa konkursy: konkurs wiedzy o kinie „Życie i twórczość Mariana Dziędziela” oraz konkurs na Etiudę Filmową pod hasłem „Po drugiej stronie lustra”.

Na zakończenie zaprezentowano nagrodzone etiudy.Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD