Select

Kolejne kilometry autostrady A1 do dyspozycji kierowców

Polonaisse

Od jutra, 17 grudnia, wydłuży się odcinek wschodniej jezdni między węzłami Tuszyn i Piotrków Trybunalski Południe. Kierowcy podróżujący ze Śląska w kierunku Gdańska lub Warszawy będą mieli do dyspozycji całą szerokość jezdni na kolejnych czterech kilometrach trasy głównej między węzłami Piotrków Trybunalski Południe i Piotrków Trybunalski Zachód. W tym samym czasie podobnych zmian należy spodziewać się na odcinku Kamieńsk – Radomsko.


Cały odcinek Tuszyn – Piotrków Trybunalski pełną funkcjonalność zyska przed końcem roku. Udostępnienie czterech kilometrów wschodniej jezdni A1 pomiędzy węzłami w Piotrkowie Trybunalskim umożliwi demontaż barier na jezdni zachodniej, po której kierowcy dotychczas jeździli w obu kierunkach. Uzupełnione zostanie też oznakowanie poziome. Do zakończenia robót będzie to nadal plac budowy, z ograniczeniem prędkości do 100 km/h. Przed końcem roku kierowcy będą mieli do dyspozycji całą szerokość jezdni w kierunku Katowic i dodatkowe łącznice węzła Piotrków Trybunalski Zachód.


Kolejne istotne zmiany na A1 jeszcze w tym roku

W tym samym czasie podobnych zmian należy spodziewać się na odcinku Kamieńsk – Radomsko. Na całym, blisko 17-kilometrowym odcinku kierowcy będą mieli do dyspozycji dwie jezdnie po trzy pasy ruchu. Takie rozwiązanie funkcjonuje już także na 7-kilometrowym odcinku Radomsko – granica woj. łódzkiego i śląskiego, a także na zachodniej jezdni (w kierunku Katowic) od granicy województw do Kruszyny na terenie woj. śląskiego. Także przed końcem roku udostępniona zostanie druga jezdnia od Kruszyny do początku obwodnicy Częstochowy, wraz z drugim wiaduktem nad linią kolejową w sąsiedztwie węzła Częstochowa Północ. Na tym fragmencie kierowcy pojadą trzema pasami w kierunku Łodzi, a chwilę później także w stronę Katowic. Zatem jeszcze w tym roku kierowcy na A1 pomiędzy Tuszynem i obwodnicą Częstochowy zyskają łącznie blisko 56 kilometrów dwujezdniowej trasy, o trzech pasach ruchu w każdym kierunku.


Co z odcinkiem Piotrków – Kamieńsk?

Wszystko wskazuje na to, że przed końcem roku oddany zostanie pierwszy odcinek zachodniej jezdni między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem. Chodzi o niespełna trzy kilometry od węzła Piotrków Trybunalski Południe w kierunku Katowic. Na przyszły rok pozostanie więc do ukończenia jeszcze niespełna 22 km jezdni. Realizacja odcinka Piotrków Trybunalski – Kamieńsk zakończy się w III kw. przyszłego roku. Tym samym autostradą A1 przejdziemy z okolic Gdańska do granicy z Czechami w czasie ok. pięciu godzin z przerwą na odpoczynek.

fot. GDDKiA

Czytaj też: Strażacy ćwiczyli na A1

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD