Reklama
KOMBIT-kasy

Garnitury na rowery po raz pierwszy w Radomsku

W ramach Europejskiego Dnia Bez Samochodu, Starostwo Powiatowe zachęca do udziału w akcji „Garnitury na rowery”

Dzień bez Samochodu” to międzynarodowa kampania proekologiczna świętowana corocznie 22 września, która kończy obchodzony od 16 września Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (Tydzień Mobilności). Celem „Dnia bez Samochodu” jest kształtowanie wzorców zachowań proekologicznych, upowszechnienie informacji o negatywnych skutkach nadużywania samochodu, przekonanie ludzi do alternatywnych środków transportu oraz promocja transportu publicznego.

Z uwagi na pandemię koronawirusa COVID-19 rezygnujemy z przygotowania masowego wydarzenia promującego „Dzień bez Samochodu”, ale nie wycofujemy się z popularyzacji jego idei. Organizując event „Garnitury na rowery” zachęcamy wszystkich, zwłaszcza osoby publiczne, by w tym dniu zrezygnowali z jazdy samochodem na rzecz alternatywnego, ekologicznego środka transportu – zaprasza wicestarosta Jakub Jędrzejczak.

Dla śmiałków, którzy podejmą wyzwanie,  organizatorzy przewidzieli nagrodę. Każda mieszkaniec powiatu, który 22 września zrezygnuje z jazdy samochodem i udokumentuje swój udział w akcji, umieszczając w dyskusji pod wydarzeniem swoje zdjęcie z ekologicznym środkiem transportu, otrzyma pamiątkowy gadżet: 17-częściowy zestaw narzędzi rowerowych, w skład którego wchodzi wielofunkcyjne narzędzie oraz dodatkowe akcesoria (zestaw naprawczy).

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również
Close
Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW