GDDKIA PRZEKAZAŁA PLAC POD PRZEBUDOWĘ UL. BRZEŹNICKIEJ

Reklama

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała plac pod przebudowę skrzyżowania ul. Brzeźnickiej i Piastowskiej wraz ze skrzyżowaniami z ulicami Piłsudskiego i Krakowską w Radomsku firmie DROG-BUD, która wygrała przetarg na realizację tej inwestycji.

–  Ten rok to przygotowanie do inwestycji. Prace ruszą w 2018 roku – informuje poseł Anna Milczanowska, która o tym, iż Ministerstwo Infrastruktury zabezpieczyło fundusze na przebudowę tegoż skrzyżowania poinformowała w 2016 roku. – W 2016 roku miasto było w trakcie prac nad rewitalizacją, a budowa ronda przy MDK była głównym wprowadzeniem komunikacyjnym pod rewitalizację. Będziemy mieć to rozwiązanie komunikacyjne, tylko nie będziemy mieć rewitalizacji. Przykro mi bardzo… – zauważa parlamentarzystka.

Przypomnijmy. W ramach inwestycji przebudowanych będzie 750 metrów drogi wraz z infrastrukturą podziemną. Przebita zostanie ulica Piłsudskiego. W rejonie Miejskiego Domu Kultury powstanie rondo z możliwością przewodzenia na dwa tempa. Jednocześnie zostanie przebudowane skrzyżowanie bezpośrednie drogi 91 Piotrków – Częstochowa i drogi 42 Kluczbork – Radomsko. Będzie też pełna automatyka sygnalizacji świetlnej.

Inwestycja ma się zakończyć do 30 listopada 2018 r.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD