Gmina Kodrąb. Śmiertelne potrącenie pieszego

Reklama

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku, do jakiego doszło wieczorem 27 lutego 2022 roku w miejscowości Antopol, gmina Kodrąb. Jak wstępnie ustalili mundurowi, kierujący chryslerem na prostym odcinku drogi potrącił mężczyznę, który wszedł na jezdnię wprost pod nadjeżdżający pojazd. Niestety, 40-letni pieszy zmarł na miejscu wypadku. Policjanci apelują o ostrożność oraz rozwagę za kierownicą.

Wczoraj przed godziną 22:00 dyżurny radomszczańskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej K-42 w miejscowości Antopol. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze.

Policjanci, którzy pracowali na miejscu, ustalili wstępnie, że 22-letni kierujący chryslerem jadąc w kierunku Radomska, na prostym odcinku drogi potrącił pieszego, który najprawdopodobniej wszedł wprost pod nadjeżdżające auto. 40-letni mieszkaniec gminy Kodrąb poniósł śmierć na miejscu. Kierujący chryslerem to mieszkaniec gminy Masłowice. Mężczyzna był trzeźwy. Funkcjonariusze, wyjaśniając okoliczności wypadku na miejscu, zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny, przesłuchali świadków oraz sporządzili dokumentację fotograficzną. Zgodnie z poleceniem prokuratora ciało denata zostało zabezpieczone w prosektorium a pojazd trafił na strzeżony parking

– mówi nadkomisarz Aneta Wlazłowska z KPP w Radomsku.

Policjanci apelują o ostrożność na drodze i przypominają:

-zamierzając przejść na drugą stronę jezdni (w tym również na przejściu dla pieszych), zanim wejdziesz stosuj się do sprawdzonej zasady:

– spójrz w lewo, spójrz w prawo, ponownie spójrz w lewo,

– gdy upewniłeś się że droga jest wolna, zacznij przechodzić,

– podczas przechodzenia kontroluj sytuację, upewnij się czy nie nadjeżdża pojazd,

– przechodź jezdnię równym krokiem prostopadle najkrótszą drogą,

– w każdej sytuacji, niezależnie od miejsca warto mieć na odzieży wierzchniej elementy odblaskowe.

Warto przypomnieć, że po zmroku, kierowca jadący z włączonymi światłami mijania może dostrzec pieszego z odległości około 25-30 metrów od maski samochodu. Ale jeśli pieszy posiada na sobie prawidłowo nałożony odblask, wówczas kierowca spostrzeże go już z odległości 130-150 metrów. Te dodatkowe metry pozwolą kierującemu na wykonanie bezpiecznych manewrów. Dlatego, by zadbać o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, policjanci przypominają o korzystaniu z elementów odblaskowych, które kilkukrotnie zwiększają widoczność pieszego i niejednokrotnie ratują życie.

Czytaj też: Jechał z prędkością ponad 100 km/h na Krakowskiej

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD