Gra terenowa “Międzyszkolny rajd pieczonego ziemniaka”

Reklama

W jesiennej scenerii lasu przyległego do Stanicy ZHP w Białym Brzegu, na niebieskim szlaku rzeki Pilicy w kierunku miejscowości Chałupy oraz wysokiego brzegu Pilicy Przedborskiego Parku Krajobrazowego, zorganizowana została gra terenowa „Międzyszkolny rajd pieczonego ziemniaka”.


W rajdzie, który odbył się w piątek (21 października) wzięły udział pięcioosobowe drużyny uczniów, każdej ze szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu radomszczańskiego pod opieką szkolnego opiekuna. Gra „W poszukiwaniu pieczonego ziemniaka” to piesza wędrówka wzorowana była na harcerskich podchodach z elementami geocachingu.

Uczestnicy mieli za zadanie zlokalizowanie 9 punktów kontrolnych zaznaczonych na specjalnej mapie, w których czekały wyzwania i zagadki o różnym stopniu trudności. Uczniowie zmagali się między innymi z zadaniami z tematyki przyrodniczej, turystycznej, survivalowej czy pierwszej pomocy, a także sprawdzali swoje umiejętności z przysposobienia obronnego na przygotowanej specjalnej strzelnicy ASG.

I miejsce i nagrodę dla szkoły – 1500 zł wywalczyła drużyna Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku.

II miejsce na podium zajęli uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Przedborzu, którzy wywalczyli 1000 zł dla swojej szkoły.

III miejsce w klasyfikacji i 700 zł zdobyła drużyna I Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Fabianiego w Radomsku.

Celem gry było m.in. propagowanie wśród młodzieży walorów turystycznych powiatu radomszczańskiego, kształtowanie nawyków aktywności ruchowej na świeżym powietrzu – wędrówka, rekreacja, turystyka piesza oraz integracja międzyszkolna. Podczas rajdu uczniowie mogli wzbogacić i udoskonalić swoją wiedzę, jak również sprawdzić w praktyce swoje umiejętności. Była to także forma nauki współpracy, współzawodnictwa fair play i umiejętnego komunikowania się.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD