GRAD MEDALI TENISISTÓW

W dniach 13-14 maja 2017 r. w Moszczenicy rozgrywano Mistrzostwa Województwa LZS w tenisie stołowym zarówno w grze pojedynczej jak i podwójnej. W zawodach startowała liczna reprezentacja tenisistów stołowych UMLKSu Radomsko. Bezapelacyjną mistrzynią została młodziczka Kinga Więcławska (na zdjęciu), która wywalczyła złoto indywidualnie oraz w deblu z Magdą Gralewską z Koluszek.

Bardzo dobrze spisał się również debel juniorek w składzie Aleksandra Barańska Barańska i Dominika Pluta, które po zaciętej walce zdobyły srebrny medal. Na tym samym stopniu podium stanęła kadetka Weronika Zarębska (w parze z Wiktorią Paluch z Moszczenicy). Kolejne dwa medale, tym razem brązowe, dodały Kinga Siemińska i Aleksandra Crcoroska w deblu kadetek oraz Aleksandra Niemiec (w parze z Aleksandrą Simą z Piotrkowa Tryb.) w deblu seniorek.

Niewiele do podium w grze indywidualnej zabrakło kadetce Aleksandrze Crcoroskiej i seniorce Aleksandrze Niemiec, które ostatecznie uplasowały się na 4. miejscu w swoich kategoriach wiekowych. Całkiem dobrze spisały się również juniorki. W silnej stawce dziewcząt Aleksandra Barańska zajęła miejsca 5-6, Dominika Pluta 7-8 oraz Agnieszka Kanafa 9-12. Równie wysokie, miejsca 5 – 6, w singlu kadetek zajęły ex aequo Weronika Zarębska i Kinga Sieminśka. Dodatkowo w kadetach dobrze zaprezentował się Mateusz Czapla także plasując się na miejscach 5-6.

W rozgrywkach młodzików startowało dwoje debiutantów UMLKSu. Ich wyniki przedstawiają się następująco: Jakub Sukiennik zakończył rywalizację na miejscach 5-6, a tuż za nim, na miejscach 7-8 Mateusz Musiał. Najmłodszym przedstawicielem radomszczan był Kuba Szwedzik, który w żakach zajął lokaty 17-20.

Od lewej: D. Pluta, A.Barańska, A.Niemiec, W.Zarębska, A. Crcoroska, K.Siemińska oraz trener Jacek Kawka.

(info: UMLKS)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store