Select

I Festiwal Pięknego Czytania dla Przedszkolaków w Radomsku

Jubiler Ako

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku 1 kwietnia odbył się I Festiwal Pięknego Czytania dla Przedszkolaków, którego organizatorem było Publiczne Przedszkole nr 2 im. Janusza Korczaka w Radomsku.

W festiwalu wzięli udział 6-latkowie z przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych z Radomska i powiatu radomszczańskiego. W sumie było 24 uczestników z przedszkoli nr: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 9 i 10 z Radomska, przedszkoli z Pławna, Kamieńska oraz Stobiecka Szlacheckiego, a także szkół podstawowych nr: 1, 2 i 3 z Radomska.

W organizowaniu tego festiwalu inspiracją był dla mnie Festiwal Pięknego Czytania dla Dzieci i Młodzieży ze szkół podstawowych i średnich organizowanych  przez Anitę Pawlak – Zygmę. Wiem, że nasze dzieci potrafią pięknie czytać, więc dlaczego tego nie pokazać. Tym bardziej, że jutro przypada międzynarodowy dzień książki dla dzieci. Opiekunowie włożyli dużo pracy w przygotowanie dzieci do dzisiejszej uroczystości, o czym za chwilę się przekonamy – mówiła Jolanta Ślęzak, dyrektor przedszkola.

Na konkursie uczestnicy czytali wybrany przez siebie bądź opiekuna fragment prozy polskiego pisarza dla dzieci. Na prezentację mieli 4 minuty. Przedszkolaków oceniała komisja powołana przez organizatora festiwalu, w składzie: przewodnicząca Anita Pawlak – Zygma, Joanna Wideryńska, Renata Barwaśna – Kowalczyk oraz gość specjalny – Dominika Gałka – nauczycielka przedszkola oraz pisarka książek dla dzieci.

Zwycięzca Festiwalu otrzymał tytuł Mistrza Pięknego Czytania – została nim Anabella Łatacz.

Tytuł I Wicemistrza Pięknego Czytania otrzymała – Kornelia Rudek.

Tytuł II Wicemistrza Pięknego Czytania otrzymała – Nadia Bartosik.

Nagrodę publiczności uzyskała Kornelia Włuka.

Nagrodę Specjalną Dyrektora MBP w Radomsku zdobył Adam Jackowski.

Nagrodę Specjalną Dyrektora PP nr 2 w Radomsku otrzymała Klaudia Madejczyk.

Wyróżnienia otrzymali: Juliusz Wrocławski, Helena Staszczyk, Magdalena Dzwonkowska, Aleksandra Zatoń, Julia Hofman, Pola Dziadkiewicz oraz Amelia Klekowska.

Laureaci konkursu otrzymali puchary i nagrody książkowe.

Organizacja festiwalu ma na celu rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci. A także popularyzacja literatury dziecięcej wśród przedszkolaków. Festiwal jest realizowany w ramach projektu “Book Story – Become Open On Knowledge, Spend Time On Reading, Youngster” w programie ERASMUS+.

Portal Puls Radomska objął to wydarzenie patronatem medialnym.

Czytaj też: Przy PSP nr 9 w Radomsku wybudowane zostanie Wielofunkcyjne Centrum Sportowe

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD