Select

I Liceum Ogólnokształcące w Radomsku zostanie doposażone w nowy sprzęt komputerowy

Polonaisse

Dzięki udziałowi w projekcie „Cyfrowa szkoła” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego, I Liceum Ogólnokształcące w Radomsku zyska 19 zestawów komputerowych, 8 tabletów i sprzęt do wyposażenia nowoczesnej pracowni komputerowej, o łącznej wartości ponad 233 tys. zł.

Umowa o dofinansowaniu projektu „Cyfrowa szkoła — rozwój edukacji cyfrowej w I Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku” zawarta przez Powiat Radomszczański podpisana zostanie w najbliższych dniach przez Starostę Beatę Pokorę oraz Wicestarostę Małgorzatę Lewandowską.

Całkowita wartość projektu to 233 437,50 zł. Kwota dofinansowania w ramach RPO Województwa Łódzkiego – 217 077,50 zł, wkład własny z budżetu powiatu – 16 360 zł.

Powstająca w I LO pracownia wyposażona zostanie m. in. w 19 zestawów komputerów stacjonarnych (z dużymi monitorami, min. 23 cali) i oprogramowanie systemowe, biurowe oraz do zarządzania pracownią.

Zaplanowano także zakup 8 tabletów, czyli urządzeń mobilnych do realizacji zadań i ćwiczeń informatycznych, drukarkę laserową do szybkiego drukowania, 3 monitory interaktywne, w tym dwa z mobilnym statywem z opcją łatwego przemieszczania między salami na dwóch piętrach budynku oraz jeden monitor na potrzeby pracowni komputerowej.

Sprzęt, do którego dodatkowo zakupione będzie oprogramowanie prezentacyjne (zawierające interaktywne modele 3D, kilkaset edukacyjnych filmów i materiałów dźwiękowych), wykorzystywany będzie także w innych salach – tam, gdzie będzie niezbędny podczas prowadzenia lekcji i realizowania podstawy programowej.

W ramach realizacji projektu ,,Cyfrowa szkoła” przewidziano także cykl szkoleń mających na celu podnoszenie kompetencji cyfrowych nauczycieli I LO. Koordynatorami projektu są: wicedyrektor I LO Katarzyna Alama-Gębicz oraz nauczycielka matematyki, fizyki i astronomii Beata Zając-Turlejska.

CZYTAJ TEŻ: Uczennica Klaudia Łoboda z ZSE w Radomsku zdobyła tytuł mistrzyni hotelarstwa w regionie Łódzkim

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD