II Powiatowa Konferencja “Zauważ mnie! Pomóż mi! Dziecko w pieczy zastępczej”

Reklama

W środę, 13 grudnia w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbyła się II Powiatowa Konferencja poświęcona problematyce dziecka krzywdzonego „Zauważ mnie! Pomóż mi! Dziecko w pieczy zastępczej”.


Podczas rozpoczęcia członek zarządu powiatu radomszczańskiego Fabian Zagórowicz razem z dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Radomsku Moniką Malcher podkreślili, że to ważny temat, który ma uwrażliwić środowisko lokalne na wszelkie przejawy stosowania przemocy wobec dzieci i podkreślić konieczność reagowania w takich sytuacjach.

Celem konferencji było m.in. propagowanie idei rodzicielstwa zastępczego, zwrócenie uwagi na problemy będące konsekwencją wcześniejszych zaniedbań, odrzucenia przez najbliższych i osamotnienia.

W dyskusji wzięli udział przedstawiciele III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich w Sądzie Rejonowym w Radomsku, piotrkowskiej filii Regionalnego Ośrodka Adopcyjnego w Łodzi, pedagodzy, psychologowie oraz dzieci z rodzin zastępczych. W przerwach między wykładami uczestnicy mogli podziwiać tancerzy ze Studia Tańca Viva la Salsa i Studia Tańca „Etiuda”.

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa fotografii radomszczanina Marcina Kwarty pt. „Jestem …..”. Można też było zakupić książkę dr Marka Michalaka, rzecznika praw dziecka w latach 2008 – 2018.Czytaj też: 42. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Program w Radomsku

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD