Solarprojekt
Z ŻYCIA MIASTA

IN VITRO W RADOMSKU NIE JEST ZAGROŻONE

Służby prawne wojewody łódzkiego nie dopatrzyły się naruszenia prawa przy podejmowaniu uchwały przez radnych miejskich

Nie powiodła się próba unieważnienia uchwały podjętej przez radnych miejskich w sprawie zafunkcjonowania w Radomsku programu in vitro. Służby prawne wojewody łódzkiego, po otrzymaniu donosu, nie dopatrzyły się naruszenia prawa przy jej podejmowaniu.

Jak informuje telewizja NTL w mailu skierowanym do redakcji telewizji przez Oddział Prasowy
Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego  w Łodzi czytamy: „(…) informujemy, że organ nadzoru zawiadomieniem z dnia 26 czerwca 2019 r. poinformował Radę Miejską w Radomsku o wszczęciu postępowania nadzorczego w celu kontroli legalności uchwały Nr VII/89/19 Rady Miejskiej w Radomsku z dnia 31 maja 2019 r. w sprawie rozpatrzenia wniosku mieszkanki Radomska, która wpłynęła do Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi w dniu 10 czerwca 2019 r. Po dokonaniu analizy legalności uchwały oraz po zapoznaniu się z wyjaśnieniami Rady Miejskiej w Radomsku, organ nadzoru nie stwierdził istotnego naruszenia prawa skutkującego stwierdzeniem nieważności wymienionej uchwały”.

Przypomnijmy. Zafunkcjonowanie w Radomsku programu zdrowotnego, w ramach którego w Radomsku z budżetu miasta byłaby możliwość dofinansowania metody in vitro od samego początku budziło kontrowersje.  Przyjęcie tak projektu uchwały, który został przygotowany na podstawie wcześniej przeprowadzonej ankiety, pod którą podpisało się 1700 osób, jak i samej uchwały poprzedziła burzliwa dyskusja. Po kilku tygodniach od jej podjęcia i przesłania do Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi okazało się, że  do wojewody łódzkiego wpłynął – pisząc wprost – donos w tej sprawie. Wojewoda Zbigniew Rau wystąpił do rady miejskiej o wyjaśnienia. Udzielił mu ich Rafał Dębski, przewodniczący Rady Miejskiej w Radomsku.

Z inicjatywą zafunkcjonowania w Radomsku programu in vitro wyszła grupa radomszczanek na czele z byłą miejską radną Magdaleną Spólnicką. Panie przez dwa tygodnie zbierały głosy poparcia. Pod wnioskiem, jak zauważyliśmy wyżej, podpisało się 1700 osób. Inicjatorki zaproponowały, by w budżecie miasta na 2020 rok zabezpieczyć na in vitro 100 tys. złotych.  Wszystko wskazuje na to, że tak się stanie. Wojewoda odrzucając donos, dał zielone światło…

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close