Reklama
KOMBIT-kasy
APLIKACJAZ ŻYCIA MIASTA

Jak bezpiecznie korzystać z placu zabaw? Sanepid wydał zalecenia

Celem wytycznych jest zwiększenie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia dzieci korzystających z placów zabaw, jak również ich opiekunów poprzez minimalizowanie ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Zasady organizacji i funkcjonowania placów zabaw w dobie COVID-19.

Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego na plac zabaw mogą wejść jedynie zdrowe osoby. Opiekunowie powinni zachować 2 m dystansu społecznego lub w sytuacji, gdy na placu zabaw przebywa dużo osób, zrezygnować z rekreacji.

W trakcie zabawy opiekunowie i dzieci nie powinni spożywać posiłków oraz napoi. Po zakończonej zabawie zaleca się każdorazowo umyć lub zdezynfekować ręce, a także zabawki, które dzieci miały ze sobą.

Sanepid zwraca również uwagę, aby nie angażować w opiekę nad dzieckiem osób powyżej 60 roku życia lub z istotnymi problemami zdrowotnymi.

Właściciel lub zarządca powinien natomiast zadbać o to, by codziennie były wykonane prace porządkowe, polegające szczególnie na dezynfekcji powierzchni i sprzętów. W przypadku, gdy z placu zabaw chcą korzystać grupy zorganizowane (np. grupy żłobkowe, przedszkolne/) inspektor sanitarny zaleca, aby właściciel lub zarządca wskazał godziny użytkowania dedykowane tym grupom.

Na tablicy ogłoszeń powinny zostać wywieszone ogólne zasady zachowania bezpieczeństwa epidemiologicznego, oraz numery telefonów do stacji sanitarno-epidemiologicznej oraz do służb medycznych.

Zaleca się bieżące śledzenie informacji Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia, dostępnych na stronach gis.gov.pl lub https://www.gov.pl/web/koronawirus/, a także obowiązujących przepisów prawa.
(Źródło: GIS)

 

 

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
WIDOK