JAK POSTĘPUJĄ PRACE NA BUDOWIE ODCINKA “D” AUTOSTRADY A1? [FOTO]

Polonaisse

Trwa budowa autostrady A1, m.in. odcinka “D”, czyli fragmentu drogi od Radomska do granicy z województwem śląskim. Jak postępują prace? Tego mogli się dowiedzieć dziennikarze, którzy wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przez łódzki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Budowa autostrady A1, która zastąpi Drogę Krajową nr 1 to jedna z największych tego typu inwestycji, realizowanych obecnie w kraju. Zadanie podzielone jest na 5 odcinków. Aż cztery z nich realizowane są na terenie województwa łódzkiego i obejmują ponad 60 kilometrów drogi. Najbliższy Radomska jest odcinek “D” – od Radomska do granicy z województwem śląskim. Tu wykonano już 27 procent założonego planu. Obecnie trwa m.in. budowa mostu na rzece Warcie. Powstają też 4 wiadukty i obiekty, dzięki którym będzie możliwe bezpieczne przemieszczanie się zwierząt.

– Dotychczasowy most był w złym stanie i nie można było z niego korzystać w dalszej perspektywie. Dlatego budowany jest nowy most o rozpiętości 300 metrów. W tej chwili, po czterech miesiącach prac, jesteśmy na etapie prac związanych z podporami i przygotowujemy się do budowy ustroju nośnego – wyjaśnia Artur Węsierski, kierownik budowy z firmy „Intercor”.

Długość odcinka “D” wynosi ponad 7 kilometrów. Wybudowana zostanie droga posiadająca 3 pasy ruchu w każdą stronę. Wszystkie prace są realizowane zgodnie z przyjętym harmonogramem. Przez cały czas trwania inwestycji kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

– To jest utrudnienie nie tylko dla kierowców, ale również dla wykonawców, bo autostrada powstaje w śladzie istniejącej drogi krajowej nr 1. A ruch na tej strategicznej trasie musi zostać utrzymany. I tak będzie przez cały etap trwania budowy, aż do momentu, gdy stara „jedynka” przekształci się w nowoczesną autostradę – mówi rzecznik łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Maciej Zalewski.

Odcinek “D” autostrady A1 ma zostać oddany do użytku do końca października 2021 roku. Cała autostrada – jesienią 2022 roku.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD