Reklama
KOMBIT-kasy
APLIKACJAZ ŻYCIA MIASTA

JAK UZYSKAĆ POMOC MEDYCZNĄ PODCZAS WYJAZDU NA FERIE ZA GRANICĄ?

Trwające ferie są dla wielu okazja do wypoczynku nie tylko w kraju, ale również za granicą. NFZ wyjaśnia, w jakich sytuacjach warto mieć Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Tylko w piątek w siedzibach NFZ w Łódzkiem karty EKUZ wyrobiło 548 pacjentów.

– Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, czyli EKUZ, przyda się, jeśli podczas urlopu zimowego zachorujesz lub będziesz musiał skorzystać z pomocy lekarskiej w państwach Unii Europejskiej i EFTA (Islandii, Lichtensteinu, Norwegii i Szwajcarii). Karta EKUZ wydawana jest bezpłatnie i właściwie od ręki. EKUZ wystawiana jest dla każdego członka rodziny osobno tj. rodzica i każdego dziecka. Bez EKUZ rachunki za leczenie za granicą mogą być słone. W 2019 r. 250 EUR kosztowało leczenie w Holandii (pogotowie ratunkowe – silny ból w klatce piersiowej, problemy z oddychaniem), prawie 100 euro zapłacił pacjent w Holandii za konsultację lekarską z powodu silnego bólu brzucha, w Czechach 15 000 koron za przyjazd karetki i niezbędną pomoc medyczną po utracie przytomności. Rachunek za zwiezienie toboganem ze stoku w Austrii to koszt około 150 euro – nie finansuje tego NFZ – przypomina Anna Leder rzecznik prasowy Łódzkiego NFZ.

Więcej informacji i szczegóły jak wyrobić karę EKUZ na stronie: https://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/zalatw-sprawe-krok-po-kroku/jak-wyrobic-karte-ekuz/

Czytaj też: https://pulsradomska.pl/ferie-w-miescie-filmowa-zima-w-mdk/

 

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
WIDOK