Reklama
KOMBIT-kasy

Jaka jest dostępność łóżek dla pacjentów z Covid-19 w województwie?

Na polecenie wojewody łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego cały czas rozszerzana jest baza łóżek dla pacjentów z Covid -19, zarówno tych izolacyjno-oberwacyjnych na pierwszym poziomie zabezpieczenia, które powstają w szpitalach będących w sieci oraz izolacyjno-zakaźnych na drugim poziomie zabezpieczenia – zapewnia Dagmara Zalewska, rzecznik wojewody łódzkiego.

Docelowo na pierwszym poziomie zabezpieczenia ma powstać 600 łóżek, na drugim poziomie – 850.

Łóżka izolacyjno-zakaźne powstały już w szpitalu z Zgierzu i im. Biegańskiego w Łodzi, który od tej pory jest szpitalem koordynacyjnym. Docelowa ma tam powstać 280 miejsc dla zakażonych pacjentów.

Około 160 miejsc zorganizowano w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Kolejne miejsca tworzone są w szpitalach w Bełchatowie, Radomsku, Tomaszowie, Łagiewnikach, Sieradzu, Skierniewicach, Rawie Mazowieckiej i Pajęcznie. Na ponad 740 już stworzonych na drugim poziomie zabezpieczenia miejsc, w tej chwili ponad 500 jest zajętych. W szpitalu w Zgierzu na 150 przygotowanych miejsc, zajętych jest 137. W szpitalu Biegańskiego na 232 już przygotowane miejsca, 178 łóżek jest już zajętych. Na 57 łóżek respiratorowych w tej chwili 36 jest zajętych.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW