JAKUB JĘDRZEJCZAK: NOWOCZESNOŚĆ TO PRZYSZŁOŚĆ RADOMSKA

Reklama

 

Jakub Jędrzejczak – kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Radomska zauważa, iż jego program wyborczy powstał w oparciu o liczne  rozmowy z radomszczanami. – To nie jest wyimaginowana wizja. Program przedstawia rzeczywistą potrzebę mieszkańców Radomska – podkreśla. Szczegółowo o programie pod hasłem „Radomsko – nowoczesne miasto szczęśliwych ludzi” Jakub Jędrzejczak mówił podczas dzisiejszej konwencji wyborczej. Podczas spotkania zaprezentowano również kandydatów do wszystkich szczebli samorządu terytorialnego.

Program Jakuba Jędrzejczaka podzielony jest na pięć obszarów: Serce Radomska bije nad Radomką, Zadbamy o „płuca” Radomska, Radomsko stanie się atrakcyjnym miejscem do życia, Radomszczańska infrastruktura oraz Radomsko miasto obywatelskie. Co kryje się za powyższymi hasłami?    

Serce Radomska bije nad Radomką

– Moją ambicją jest odnowienie centrum miasta, które będzie tętnić życiem, będzie zachęcać mieszkańców do odpoczynku, spotkań towarzyskich czy realizacji inicjatyw artystycznych. Aby się to stało, najważniejszą sprawą, której nie można odkładać w czasie, jest modernizacja kanalizacji deszczowej. Wiemy, że problem ten pojawia się przy każdych większych opadach. Kolejnym działaniem będzie uregulowanie biegu rzeki Radomki oraz wyremontowanie ulicy Żeromskiego i ulicy Reymonta. Następnym krokiem w tym obszarze będzie poprawa i zmiana estetyki centrum miasta. Chciałbym, żeby te działania były spójne i racjonalne. Należy zrobić to raz, a porządnie. Stąd moja propozycja zatrudnienia miejskiego architekta i ogrodnika, którzy zaaranżują bulwary nad Radomką, oraz deptaki, ławeczki czy parki kieszonkowe – zauważa Jakub Jędrzejczak.

Zadbamy o „płuca” Radomska

Zdaniem Jakuba Jędrzejczaka drugim bardzo ważnym obszarem, którym należy się zająć, jest  ekologia. – Powszechnie wiadomo, że w Radomsku zjawisko smogu występuje z dużym nasileniem, w niektórych częściach miasta. Moim celem jest jak najszybsza wymiana starych źródeł ciepła na ekologiczne. Chciałbym partycypować z mieszkańcami w kosztach ich wymiany przeznaczając na ten cel corocznie z budżetu miasta 1 mln złotych. Należy postawić na rozbudowę sieci gazowej oraz sieci ciepłowniczej. Ponadto proponuję zainwestowanie w baterie fotowoltaiczne i odnawialne źródła energii. W pierwszej kolejności chciałbym umieścić je na budynkach użyteczności publicznej – wyjaśnia Kandydat na prezydenta Radomska, J. Jędrzejczak.

Radomsko stanie się atrakcyjnym miejscem do życia

Nie od dziś wiadomo, że małe i średnie miasta mają swój urok. Coraz więcej ludzi docenia życie w małym mieście. Trzeba im tylko stworzyć odpowiednie warunki, aby chcieli z małą miejską aglomeracją, a Radomsko takową jest, swoje życie. –  W moim programie znajduje się  obszar zatytułowany „Radomsko atrakcyjne miejsce do życia”. Chciałbym w tym obszarze zwrócić szczególną uwagę na rozwiązania i inwestycje służące młodym ludziom, ale nie tylko. Stąd moja propozycja budowy centrum sportu i rekreacji oraz letniego kąpieliska w dzielnicy Wymysłówek. Sport to zdrowie. Dbając o zdrowie dzieci i młodzieży chciałbym przeznaczyć 1 proc. dochodu w budżecie dla organizacji sportowych zajmujących się różnymi dziedzinami i dyscyplinami sportu. Chciałbym, aby dzieci i młodzież więcej czasu spędzała na zajęciach sportowych. Zdrowe społeczeństwo to szczęśliwe rodziny. Mam świadomość jak wiele par ma problemy z poczęciem potomstwa. Stąd deklaruję, że uruchomię program in vitro w Radomsku. Na początku obejmiemy nim 20 par dofinansowując po 5000 złotych dla każdej pary, czyli około 50 proc. kosztów zabiegu – deklaruje Jędrzejczak.   

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Radomska zauważa również, że często zgłaszaną bolączką ludzi młodych w Radomsku jest brak miejskiego żłobka. Szczególnie dotyczy to matek, które chciałyby wrócić ponownie do pracy, a których nie stać na wynajęcie opiekunki.  – Wychodząc naprzeciw społecznym potrzebom dołożę wszelkich starań, aby uruchomiony został  miejski żłobek – mówi Jędrzejczak.

Jakub Jędrzejczak nie zapomina o seniorach. – Najwięcej problemów zdrowotnych mają osoby w podeszłym wieku. Stąd propozycja pakietu zdrowotnego dla seniorów oraz Teleopaski monitorującej funkcje życiowe. To tylko najważniejsze, najpilniejsze potrzeby z tego obszaru – zauważa.

Radomszczańska infrastruktura

– Nasze miasto musi nadrobić wieloletnie opóźnienia. Trzeba wreszcie sfinalizować temat obwodnicy miasta. Inne ważne zadania, które powinniśmy zrobić to: wybudować drogi alternatywne rozładowujące korki w mieście, przygotować uzbrojone tereny pod budownictwo jednorodzinne i wielorodzinne, wybudować  przy strefie przemysłowej bocznicę kolejową i dodatkowy dojazd,  podwoić ilość ścieżek i tras rowerowych, uruchomić „rower miejski” oraz samoobsługowe stacje napraw rowerowych – mówi J. Jędrzejczak.

Radomsko miasto obywatelskie

Jak wielokrotnie podczas wtorkowej konwencji wyborczej podkreślał Jakub Jędrzejczak, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Radomska, aby prezydent mógł dobrze wykonywać swoje obowiązki i jednocześnie realizować potrzeby mieszkańców należy doprowadzić do zwiększenia aktywności lokalnego społeczeństwa w różnych dziedzinach życia. – Zależy mi bardzo nam tym, aby Radomsko stało się miastem obywatelskim. Większe zaangażowanie społeczne jest możliwe po tym, jak odbudowane zostanie zaufanie mieszkańców do władzy lokalnej – zauważa.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD