KOALICJA OBYWATELSKA PROPONUJE KANDYDATA NA STAROSTĘ

Reklama

Jeśli Koalicja Obywatelska wygra wybory w powiecie radomszczańskim, starostą zostanie Marek Rząsowski, obecny wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Radomsku. – Chcemy, być szczerzy wobec wyborców. Zdajemy sobie sprawę z tego, że starostę wybiera Rada, jednak – jeżeli naszemu kandydatowi uda się zdobyć mandat radnego powiatowego, a naszym przedstawicielom w Radzie uda się zbudować koalicję, to już dziś wskazujemy, kogo będziemy desygnować na starostę – podkreślają zgodnie członkowie KO.

Marek Rząsowski do ewentualnego objęcia funkcji starosty jest przygotowany. I to nie tylko ze względu na doświadczenie samorządowe, ale i program, który publicznie przedstawił przed kilkoma dniami. O programie „PowiatOdNowa” Rząsowski mówił również podczas wtorkowej konwencji wyborczej Koalicji Obywatelskiej.

„PowiatOdNowa” zawiera dziesięć zasadniczych punktów, mianowicie: otwartość, turystyka jednego dnia, infrastruktura drogowa i rekreacja, nowoczesna komunikacja – aplikacje, rozwiązania niskoemisyjne, e-urząd (elastyczna i nowoczesna organizacja), opaski dla seniorów, stała poprawa standardów opieki zdrowotnej, kolejny rok szkolny, jeden gospodarz. – PowiatOdNowa, ponieważ chcemy postawić na otwartość i nowoczesność. Mówiąc o otwartości mamy na myśli zaangażowanie mieszkańców w funkcjonowanie powiatu. Chcemy również wprowadzić wiele nowości. Stawiamy na turystykę jednego dnia. Mamy do tego odpowiednie warunki. Trzeba tylko zadbać o odpowiednią bazę i jej wypromowanie – zauważa M. Rząsowski.

Ewentualny starosta stawia na e – urząd. Jak mówi, w dzisiejszych czasach wiele spraw, w tym urzędowych, można załatwić za pośrednictwem Internetu. – W moim przekonaniu nie powinno być tak, że w XXI wieku musimy iść do urzędu. Większość rzeczy powinniśmy móc załatwić zdalnie – podkreśla Rząsowski. 

Na nowoczesność, komunikatywność a także na pracę ponad podziałami stawia też Magdalena Spólnicka, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na radną Sejmiku Województwa Łódzkiego. 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD