JAN SUWART POKIERUJE TRZECIĄ EDYCJĄ BUDŻETU OBYWATELSKIEGO

Reklama

Sekretarz Urzędu Miasta Jan Suwart został nowym koordynatorem Radomszczańskiego Budżetu Obywatelskiego. Dotychczas funkcję tę pełnił Kami Bugdal. Decyzję o powołaniu nowego koordynatora podjął prezydent Jarosław Ferenc.

– Koordynator, musi to być osoba, która nadzoruje wiele wydziałów. Z pozycji sekretarza można pewne rozwiązania związane z budżetem obywatelskim wprowadzić. Należy pamiętać, że budżet obywatelski jest na styku wielu wydziałów. Myślę, że pan sekretarz bardzo dobrze sobie poradzi – podkreśla Jarosław Ferenc.

Nowy koordynator zapowiada, że w trzeciej edycji RBO zostaną wprowadzone modyfikacje.

– Myślę, że trzecia edycja będzie lepsza, jeśli chodzi o stronę organizacyjną. Pracujemy w tej chwili nad projektem regulaminu. Staramy się uwzględnić uwagi, które były zgłaszane w poprzednich edycjach. Zostaną wytypowane konkretne osoby, które będą odpowiadać za koordynowanie i realizację budżetu obywatelskiego. Myślę, że sama idea budżetu obywatelskiego jest już dobrze znana. Dlatego musimy skupić się przede wszystkim na tym, by ułatwić mieszkańcom właściwe przygotowanie wniosków oraz promowaniu konkretnych projektów. Chciałbym, żeby więcej czasu było poświęcone na weryfikację złożonych projektów – mówi Jan Suwart.

Dziś o godz. 16.30 w radomszczańskim magistracie odbędzie się spotkanie inaugurujące trzecią edycję Radomszczańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD