Jarmark Bożonarodzeniowy z Sound’n’Grace

Polonaisse

Już od połowy grudnia po raz pierwszy w Radomsku – Jarmark Bożonarodzeniowy. Smakołyki, rękodzieło, kolędowanie. Od 14 do 19 grudnia w świątecznej atmosferze na ul. Reymonta. Na imprezę zapraszają Miasto Radomsko i Staropolskie Jarmarki. 


 

Tuż przed Wigilią, na kolorowym deptaku w centrum miasta zostaną ustawione drewniane domki, estetyczne namioty handlowe, beczka z grzanym winem.

Przez tydzień będziemy mogli kupić dobrą rybę i wędlinę na świąteczny stół, poczuć zapach prawdziwego piernika, skosztować potraw i wypieków, zrobić zapas pierogów z kapustą i grzybami, zasmakować najlepszego bigosu, rozgrzać się grzańcem z goździkami, kupić miody czy swojski chleb. Swoje produkty tradycyjne będą sprzedawali wystawcy z Polski i Litwy, oczywiście także z Radomska.

– Pamiętamy też o lokalnych stowarzyszeniach i organizacjach działających w Radomsku i powiecie radomszczańskim. Udostępnimy im bezpłatnie wspólne stoiska, gdzie będą mogły sprzedawać produkty rękodzielnicze. Ważne, żeby dochód z ich sprzedaży był przeznaczony na cele statutowe organizacji i stowarzyszeń non profit, które będą je oferować – mówi Paulina Grabowska, naczelnik Wydziału Informacji i Promocji UM w Radomsku.

Jarmark to domki handlowe, strefa rękodzieła, strefa gastronomii, strefa gier i zabaw z karuzelą oraz piękna bożonarodzeniowa szopka. W programie m.in. kolędowe karaoke dla dzieci, dorosłych i rodzin z atrakcyjnymi nagrodami. – A w niedzielę na finał Wigilijne Spotkanie Radomszczan. Życzenia świąteczne od władz miasta, łamanie się opłatkiem, występy dzieci z naszych szkół. Na zakończenie kolędy oraz zimowe i świąteczne piosenki zaśpiewa najsłynniejszy polski chór SOUND’N’GRACE – zaprasza Paulina Grabowska.

To nie wszystkie atrakcje. Wkrótce więcej szczegółów.

 

fot. UM

Czytaj też: Szopki Krakowskie w Muzeum Regionalnym

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD