NA SYGNALEZ ŻYCIA MIASTA

JECHAŁ POD WPŁYWEM. CHCIAŁ PRZEKUPIĆ POLICJANTÓW

58 – letni mieszkaniec gminy Kamieńsk, który kierował pojazdem mając w organizmie 3 promile alkoholu podczas wykonywania czynności z jego udziałem obiecał wręczyć policjantom 2 tys. złotych, w zamian za odstąpienie od zatrzymania go. Za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Policji otrzymał informację, że przy drodze relacji Bełchatów – Kamieńsk został ujęty nietrzeźwy kierujący fordem. Chwilę później patrol policyjny z Komisariatu Policji w Kamieńsku potwierdził treść zgłoszenia. Jeden ze świadków jechał za fordem a gdy ten się zatrzymał, zabrał kluczyki od pojazdu i powiadomił policję. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że 58- letni mieszkaniec gminy Kamieńsk miał w organizmie 3 promile alkoholu. – Mężczyzna ten nalegał, aby funkcjonariusze wypuścili go i zapomnieli o całej sprawie. W zamian za to obiecywał pieniądze. W związku z powyższym został poinformowany, że popełnił kolejne przestępstwo. 58 – latek został osadzony w policyjnym areszcie. Następnego dnia, podczas rozmowy z policjantami przyznał się do zarzucanych mu czynów – informuje Aneta Wlazłowska z KPP w Radomsku.

Mężczyzna odpowie nie tylko za jazdę pod wpływem alkoholu, ale też za próbę wręczenia łapówki, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(info: KPP w Radomsku)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW