UCZNIOWIE I LO Z REWIZYTĄ W NORYMBERDZE

Reklama

Wyjazd do Norymbergi w południowych Niemczech był drugą częścią projektu międzynarodowego realizowanego przez młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku i ich niemieckich partnerów z Hans-Sachs Gymnasium. Radomszczańscy uczniowie mieli niesamowitą okazję poznać życie codzienne swoich niemieckich przyjaciół, jak również ich system szkolnictwa poprzez uczestnictwo w zajęciach szkolnych.

Program pobytu był nie tylko interesujący, ale i napięty. Młodzież poznała najpiękniejsze zakątki Norymbergi, miała okazję zobaczyć na żywo jeden z największych w Niemczech jarmarków bożonarodzeniowych, skosztować typowych dla tego regionu specjałów: 3-im-Weckla oraz Schäufele, zwiedziła zabytkowe bawarskie miasto Bamberg wraz z jego przepiękną starówką, która została wpisana na światową listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Odbyła również nietypową lekcję historii w Centrum Dokumentu w Norymberdze, miejscu zjazdów NSDAP oraz gościła w fabryce pierników norymberskich „Lebkuchen Schmidt”, z których Norymberga słynie niemalże na całym świecie.

 

Wizyty w Radomsku i Norymberdze zaowocowały we wspaniałe wspomnienia i niecodzienne doświadczenia. Udowodniły, jak wiele łączy obydwa narody, a jak mało dzieli. Młodzież miała możliwość obcować z inną kulturą oraz rozwijać swoje umiejętności w zakresie języka angielskiego i niemieckiego. Z pewnością niektórym uczniom udało się zawrzeć międzynarodowe przyjaźnie, które przetrwają na dłużej.

W przyszłym roku planowane są kolejne wymiany z Hans-Sachs Gymnasium z Norymbergi. Szkolnymi koordynatorami projektu są: Justyna Broniszewska i Ulrich Pecher. Współpraca: Elżbieta Ozga, Anja Stephan, Miriam Gycha.

(info i foto: I LO w Radomsku)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD