Solarprojekt
WIEŚCI Z POWIATUZ ŻYCIA MIASTA

JEDNOGŁOŚNE ABSOLUTORIUM DLA WÓJTA GMINY RADOMSKO

Roman Radczyc, wójt gminy Radomsko ma powód do zadowolenia. Otrzymał jednogłośnie absolutorium z wykonania budżetu za 2018 rok. Jak zauważa, stres był ponieważ jest to jego pierwsze absolutorium. Podkreśla   również, iż słowa podziękowania za dobrze wykonany budżet należą się jego poprzednikowi, Marianowi Zaborowskiemu, radnym oraz pracownikom Urzędu Gminy Radomsko.

Roman Radczyc gminą Radomsko kieruje od ubiegłorocznych wyborów samorządowych. W fotelu wójta zastąpił długoletniego gospodarza tej gminy, Mariana Zaborowskiego, który przeszedł na zasłużoną emeryturę.

Udzielone Radczycowi dziś absolutorium, rzecz można to novum w jego karierze zawodowej. Przed objęciem fotela wójta gminy Radomsko, był Powiatowym  Inspektorem Nadzoru Budowlanego.

Rada Gminy Radomsko w kwestii absolutorium była jednogłośna – 14 radnych było na „TAK”.  Zadowolenia z takiego obrotu sprawy nie kryje gospodarz gminy Radomsko.  – Nie będę ukrywał… Spodziewałem się takiego wyniku, z czego jestem bardzo zadowolony – stwierdził tuż po otrzymaniu absolutorium wójt Roman Radczyc.

 

A jak wójt gminy Radomsko ocenia wykonanie ubiegłorocznego budżetu? – Nie mnie to oceniać… Niemniej jednak wynik głosowania świadczy o tym, że radni są zadowoleni – zauważa Roman Radczyc. – Trzeba zauważyć, iż budżet 2018 roku to w zdecydowanej większości praca mojego poprzednika, wójta Mariana Zaborowskiego, poprzedniej rady oraz wszystkich pracowników urzędu. Ja, po wygranych wyborach byłem wraz z gminnymi urzędnikami i radnymi nowej kadencji tylko jego kontynuatorem – dodaje wójt Radczyc.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW