Solarprojekt
Z ŻYCIA MIASTA

RADOMSZCZANIE: „NIE” DLA REAKTYWOWANIA STRAŻY MIEJSKIEJ

Zdecydowana większość radomszczan biorących udział w konsultacjach społecznych mających dać odpowiedź na pytanie czy w Radomsku powinna zostać reaktywowana straż miejska – powiedziała „NIE”. Na 2349 ankietowanych „za” były 493 osoby, natomiast „przeciw” aż 1856 osoby.

Konsultacje trwały od 3 do 16 czerwca br. Zostały przeprowadzone zarówno w formie elektronicznej, jak i papierowej. Ogółem wzięło w nich udział 2349 ankietowanych. – Radomszczanie biorący udział w ogłoszonych konsultacjach w sprawie ponownego powołania straży miejskiej w naszym mieście powiedzieli stanowczo „NIE” za ponownym powołanie straży miejskiej w Radomsku – zauważył podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Jarosław Ferenc. – Blisko 79 procent ankietowanych powiedziało „NIE” straży miejskiej, 21 procent było „ZA”  –  dodał.

„Za” powołaniem straży miejskiej opowiedziały się 493 osoby, „przeciw” było 1856 osób.  – Wynik konsultacji jest na tyle wiążący, iż jako prezydent będę wnioskował do radnych rady miejskiej o nie powoływanie straży miejskiej w Radomsku. Będziemy zastanawiać się nad innym rozwiązaniem…- zauważa prezydent Radomska.  – Dobrze sprawdziły się policyjne patrole ponadnormatywne. Kto wie, może podpisana zostanie kolejna umowa z policją – dodaj Jarosław Ferenc.

xxx

Przypomnijmy.  Straż miejska w Radomsku została zlikwidowana w 2013 roku, na ten czas miasto miało podpisaną umowę z KPP w Radomsku na 5 etatów dzielnicowych. W tym roku ta umowa wygasa…

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW