Jednostka OSP Pławno w ogólnopolskim systemie KSRG

Reklama

W sobotę, 25 lutego odbyły się uroczystości z okazji wręczenia aktu włączenia jednostki OSP w Pławnie (gmina Gidle) do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.


Włączenie jednostki OSP Pławno do KSRG to olbrzymie wyróżnienie, które stawia ją w gronie jednostek elitarnych i umożliwia służenie pomocą lokalnej społeczności oraz działanie na terenie całego powiatu radomszczańskiego.

Uroczystość odbyła się w remizie OSP Pławno. Rozpoczęto uroczystym apelem, po którym odśpiewano hymn państwowy. Następnie zastępca komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej starszy bryg. Paweł Malinowski w imieniu komendanta głównego PSP wręczył akt promocji jednostki do KSRG prezesowi OSP Pławno dh. Zbigniewowi Kowalczykowi.

Staliście się częścią największego systemu ratowniczego w Europie i na świecie. W Polsce mamy 5,5 tysiąca jednostek włączonych do systemu. Widoczny jest progres Waszej jednostki. Jednak należy pamiętać, że 80 procent tego sukcesu należy do Was. Poświęcacie czas prywatny, czas który moglibyście oddać rodzinie – takimi słowami zwrócił się do strażaków st. bryg. Mariusz Wojcieszko, komendant powiatowy PSP w Radomsku.

W tym dniu odbyło się także poświęcenie przez proboszcza miejscowej parafii ks. Roberta Mordalskiego samochodu ratowniczo-gaśniczego, jaki jednostka otrzymała z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku. Przekazanie pojazdu pożarniczego GCBA 5/32 SCANIA to kolejny ważny krok w zapewnieniu sprawnego działania straży pożarnej w regionie.

Działanie lokalnych jednostek OSP jest niezwykle ważne dla bezpieczeństwa mieszkańców, a ich włączenie w struktury krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego stanowi nie tylko wyróżnienie, ale przede wszystkim szansę na jeszcze lepsze zabezpieczenie obszaru powiatu radomszczańskiego w zakresie działań ratowniczo-gaśniczych.

W uroczystości wzięli udział strażacy z jednostek straży z terenu gminy Gidle oraz zaproszeni goście.

W imieniu starosty Beaty Pokory dziękuję za zaproszenie na tę ważną dla całej lokalnej społeczności uroczystość. Gratuluję sukcesu, który jest efektem Waszego zaangażowania i poświęcenia na rzecz wszystkich mieszkańców. Życzę Wam dalszego rozwoju i powodzenia we wszystkich podejmowanych akcjach – mówiła podczas uroczystości Ewa Gajzler, ze Starostwa.

 


Czytaj też: OSP Stobiecko Miejskie ma nowy wóz [FOTO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD