Jesień z Norwidem w Elektryku

Polonaisse

Twórczość Cypriana Kamila Norwida nie musi być trudna w odbiorze, Sam poeta podpowiada, jak czytać i rozumieć jego wiersze – przekonywała prof. Pelagia Bojko z Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego, która w czwartek 18 listopada spotkała się z uczniami Zespołu Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku.

Wykład, który przybliżył młodzieży nie tylko dorobek pisarza, ale także jego niełatwy życiorys był częścią projektu ,,Jesień z Norwidem”, realizowanego w ,,Elektryku” z okazji dwustulecia urodzin tego wielkiego poety.

Opiekunkami projektu są nauczycielki ZSE-E Dorota Zdzierak oraz Małgorzata Piotrowska.

W spotkaniu uczestniczył naczelnik wydziału edukacji Starostwa Powiatowego w Radomsku, Andrzej Kucharski. – Jestem pod wrażeniem dzisiejszego wykładu oraz montażu poetyckiego przygotowanego przez uczniów. Cieszy mnie, że młodzież zainteresowała się właśnie twórczością Cypriana Kamila Norwida, ponieważ mnie jego poezja urzekła już wtedy, gdy tak jak wy teraz, byłem uczniem technikum – mówił do młodzieży Andrzej Kucharski.Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD