Polskie ePłatności

ZUS: Wnioski o 300 plus tylko do końca listopada

Nexera

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zwraca uwagę, że czas na składanie wniosków o tzw. „wyprawkę szkolną”  powoli zbliża się do końca. Wnioski z programu „Dobry Start” można składać do 30 listopada br.


W województwie łódzkim Zakład Ubezpieczeń Społecznych  wypłacił niemal 77,5 mln zł w ramach „Dobrego Startu” obejmując świadczeniem „300 plus” –  ponad 258 tys. dzieci. Według najnowszych danych ZUS wypłacił już blisko 1,3 mld zł na 4,3 mln dzieci w ramach programu “Dobry Start”.

Wnioski o „300 plus” można składać od 1 lipca. W roku szkolnym 2021/2022 wniosek o to świadczenie można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.

Obsługą świadczeń od tego roku zajmuje się ZUS. Wnioski rozpatrywane są w większości automatycznie. Przyjmowanie i obsługa wniosków przebiega bez zakłóceń.

Świadczenie z programu Dobry Start przysługuje w wysokości 300 zł – raz w roku – na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu Dobry Start (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu) – informuje Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka ZUS województwa łódzkiego. – Na portalu PUE ZUS znajdzie się też cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie. Może to być wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia czy też decyzja odmawiająca przyznania świadczenia – dodaje rzeczniczka.

Świadczenie z programu “Dobry Start” jest wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.


Czytaj też: Jesień z Norwidem w Elektryku Jesień z Norwidem w Elektryku

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD