Jest dofinansowanie na kolejną edycję programu “Rehabilitacja 25 plus”

Reklama

225 tysięcy złotych – tyle pozyskało Starostwo Powiatowe w Radomsku na prowadzenie czwartej już edycji pilotażowego programu “Rehabilitacja 25 plus”, realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.


Program “Rehabilitacja 25 plus” prowadzony jest od 2020 r. przez kadrę Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Radomsku. Dzięki pozyskaniu dofinansowania młodzi niepełnosprawni mieszkańcy naszego powiatu będą mogli kontynuować zajęcia edukacyjne i rewalidacyjne, przygotowujące ich do uczestnictwa w życiu społecznym i zawodowym.

Projekt skierowany jest do osób z niepełnosprawnością intelektualną (oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi), które z różnych powodów nie są objęte rehabilitacją społeczną w placówkach dziennej aktywności. Podopieczni otrzymują wsparcie w zakresie aktywizacji zawodowej, ucząc się wielu czynności, które mogą im się przydać w pracy. Mogą też rozwijać swoje zainteresowania, zyskiwać nowe umiejętności np. w zakresie usamodzielnienia i pracy w gospodarstwie domowym.

Umowa przyznająca dofinansowanie podpisana została w łódzkim oddziale PFRON przez starostę Beatę Pokorę oraz Fabiana Zagórowicza z zarządu powiatu.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD