Zostań Mistrzem Festiwalu Pięknego Czytania 2022

Reklama

Z okazji Dnia Głośnego Czytania, ustanowionego przez Polską Izbę Książki, Gminna Biblioteka Publiczna w Ładzicach oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku, a także Kino za Rogiem, zapraszają dzieci i młodzież ze szkół podstawowych oraz średnich do wzięcia udziału w X edycji Festiwalu Pięknego Czytania.


W obecnych czasach, gdy młodzież korzysta głównie z internetowych pomocy naukowych, inicjatorzy festiwalu postanowili wrócić do źródła wiedzy utrwalonej na papierze. Celem przedsięwzięcia jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz doskonalenie technik czytania.

Dzięki czytaniu książek uczniowie będą ćwiczyć swój umysł, rozwijać wyobraźnię i lepiej sobie radzić na lekcjach języka polskiego. Jak podają współczesne media, młodzież korzysta głównie z nowych nośników informacji, takich jak np. Internet. Zanika umiejętność płynnego czytania tekstów, rozumienia tego, co czytamy i wyciągania najwartościowszych treści przekazywanych przez autorów książek.

Z okazji Dnia Głośnego Czytania, ustanowionego przez Polską Izbę Książki, Gminna Biblioteka Publiczna w Ładzicach postanowiła przygotować, Festiwal Pięknego Czytania – akcję promującą czytelnictwo, który odbędzie się 29 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku. 

Regulamin konkursu wraz z potrzebnymi zgodami dostępny na www.ladzice.pl

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD