Joanna Przetakiewicz w Radomsku. Podarowała wyprawki szkolne dla 40 uczniów z Ukrainy

Reklama

Joanna Przetakiewicz – projektantka mody, bizneswoman, założycielka fundacji Era Nowych Kobiet 24 marca zawitała do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Radomsku, aby przekazać wyprawki szkolne 40 uczniom z Ukrainy.

 Joanna Przetakiewicz jest także inicjatorką ruchu społecznego Era Nowych Kobiet. Za pośrednictwem należącej do ruchu Karoliny Gontkowskiej udało się wyposażyć nowych uczniów „siódemki” w plecaki, wypełnione przyborami szkolnymi i zabawkami, a także przekazać dary do transportów, które już wyjechały na Ukrainę.

W spotkaniu z Joanną Przetakiewicz uczestniczył prezydent Jarosław Ferenc, sekretarz Kamila Malinowska-Sztangreciak oraz skarbnik Mariola Wypych. Prezydent opowiedział o tym, jak w Radomsku wygląda wielotorowa pomoc uciekającym przed wojną obywatelom Ukrainy. Mówił o bieżącej pomocy uchodźcom codziennie przybywających do Radomska, o transportach humanitarnych wysyłanych do miasta Partnerskiego Wozniesieńsk, a także o wsparciu uzyskanym przez mieszkańców miasta i okolic, firm, organizacji oraz miejskich instytucji.

– Chcemy, aby przebywające w naszym mieście rodziny, a przede wszystkim dzieci czuły się u nas dobrze. Dlatego organizowane są dla nich różnego rodzaju zajęcia w naszych placówkach, tak aby chociaż na chwilę zapomniały o tym, co musiały przejść – podkreślił prezydent Jarosław Ferenc.

Obdarowane dzieciaki były zachwycone nowymi plecakami i przyborami szkolnymi, ale także pieskami, z którymi Joanna Przetakiewicz przyjechała do Radomska.

Jestem zachwycona tym, co tutaj zobaczyłam, ponieważ zobaczyłam szczęśliwe, uśmiechnięte dzieci, które czują się jak u siebie. Widzę, jak wszyscy tutaj myślą, działają i dbają o to, aby dzieci tutaj czuły się dobrze. Przyjechaliśmy do Radomska właśnie po to, by pokazać innym podobnej wielkości miastom, że można doskonale poradzić sobie z organizacją różnego rodzaju pomocy. Zorganizować bezpłatną naukę języka polskiego nie tylko dla dzieci, ale także dla rodziców. Widzę, że to wszystko jest świetnie zorganizowane. Ta wizyta jest dla mnie ogromną ulgą i przyjemnościąmówiła Joanna Przetakiewicz.

Czytaj też: Luzowanie obostrzeń covidowych. Zmiany już od 28 marca

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD