Jubileusz 100-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku

Reklama

I Liceum Ogólnokształcące świętuje jubileusz 100-lecia istnienia. Dzisiaj w Miejskim Domu Kultury zorganizowano uroczystą galę, na którą zaproszono władze miasta, powiatu, poseł Annę Milczanowską, zasłużonych absolwentów i obecnych uczniów oraz kadrę pedagogiczną.

I LO w Radomsku może pochwalić niezwykle bogatą historią. Jej początek sięga 1862 roku. Wówczas Feliks Fabiani założył szkołę o nazwie Pensya Prywatna Męska. W lutym 1945 roku reaktywowano Gimnazjum i Liceum im. Feliksa Fabianiego przy ulicy Staszica.

Na dzisiejszej uroczystości nie zabrakło podziękowań, życzeń i gratulacji. Absolwenci szkoły nie kryli wzruszenia wspominając szkołę swojej młodości. Do Radomska przyjechała również Ludmiła Waślucka, praprawwnuczka Feliksa Fabianiego, który jest patronem szkoły.

Urodziny I LO rozpoczęły się w piątek. 22 października na budynku szkoły odsłonięto pamiątkową tablicę ufundowaną przez uczniów i absolwentów szkoły. Aby upamiętnić ten wyjątkowy czas w ogrodzie posadzono topolę stulecia ufundowaną przez absolwenta szkoły.

Jubileusz rozpoczął się od wspominek, a wszystko za sprawą krótkiego filmu, który ukazał losy szkoły na przestrzeni lat. Osoby zasłużone dla szkoły oraz emerytowani pracownicy otrzymali pamiątkowe medale. Po części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne uzdolnionej młodzieży I LO. Na zakończenie wszyscy przybyli goście mogli spróbować urodzinowego tortu.

 


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD