MEBIN

Policjanci odzyskali skradzione we Francji Infiniti

Nexera

Łódzcy kryminalni odzyskali infiniti Q50 skradzione w 2019 roku we Francji. Szacowana wartość tego pojazdu to około 100.000 złotych. Teraz radomszczańscy śledczy ustalają okoliczności kradzieży tego auta.


21 października 2021 roku funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi realizowali czynności służbowe związane ze zwalczaniem przestępczości samochodowej na terenie powiatu radomszczańskiego. Z ich wiedzy wynikało, że w jednym z warsztatów samochodowych znajduje się pojazd pochodzący z przestępstwa. Kryminalni pojechali pod wskazany adres celem zweryfikowania posiadanych informacji. Mężczyzna dysponujący autem stwierdził, że hobbystycznie zajmuje się naprawą samochodów i robi to tylko dla wybranych znajomych. Kryminalni sprawdzili w systemach policyjnych wszystkie pojazdy znajdujące się na terenie posesji. Eksperci z Pracowni Mechanoskopii Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Łodzi szybko ustalili, że tabliczka znamionowa przytwierdzona do nadwozia infiniti Q50 nie jest oryginalna – wyjaśnia nadkom. Aneta Wlazłowska z KPP w Radomsku.

Następnie okazało się, że samochód ten został skradziony w 2019 roku we Francji. Z uwagi na powyższe, auto to zostało zabezpieczone na parkingu policyjnym. Obecnie śledczy ustalają okoliczności w jakich doszło do kradzieży tego pojazdu i przewiezienia go na teren Polski.

Policjanci przypominają, że w przypadku zakupu przedmiotu pochodzącego z przestępstwa należy liczyć się z odpowiedzialnością karną za paserstwo. Ponadto skradziony przedmiot jest konfiskowany i oddawany prawowitemu właścicielowi.


Czytaj też: Rozpoznajesz tych mężczyzn? Szuka ich policja

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD