Jubileusz 55-lecia Miejskiego Domu Kultury w Radomsku z Grohman Orchestra [FOTO]

Reklama

Miejski Dom Kultury w Radomsku świętuje jubileusz 55-lecia swojego istnienia. Z tej okazji w sobotni wieczór, 15 kwietnia na dużej scenie wystąpili muzycy Grohman Orchestra z wokalistą Jackiem Kotlarskim.


Sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury znów zapełniła się widzami po brzegi. MDK zaprosił na świętowanie swojego 55-letniego jubileuszu. Uroczystość odbyła się w nowo wyremontowanej sali, której generalny remont zakończył się całkiem niedawno. Dyrektor placówki Krzysztof Zygma mówił, o trudnościach jakie spotkały instytucję w ostatnich latach, jak pandemia i liczne ograniczenia, a później problemy z kolejnymi przetargami na remont sali.

Jest to dla nas bardzo ważna chwila, ponieważ po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią, a później remontem, nareszcie możemy działać pełną parą. Otwieramy zmodernizowaną salę widowiskową i świętujemy nasz jubileusz. Odsłona nowej sali po remoncie wystartowała już w piątek (14 kwietnia), kiedy to gościliśmy widzów podczas Oscarowej Nocy Filmowej. Dzisiaj koncert jubileuszowy, a jutro w niedzielę pokażemy wszystko to co najpiękniejsze u nas, czyli wystąpią nasze grupy i sekcje artystyczne. Wszak głównym zadaniem MDK-u jest edukacja artystyczna, dlatego dbamy o nasze grupy teatralne, taneczne, plastyczne i fotograficzne. Organizujemy również czas wolny dla mieszkańców nie tylko z Radomska, gościmy mieszkańców całego powiatu, jak też z województwa i kraju – mówił dyrektor MDK Krzysztof Zygma.

Jak przystało na jubileusz były życzenia, podziękowania, tort, a artystycznych doznań zapewniła Grohman Orchestra która wystąpiła z wokalistą Jackiem Kotlarskim. Widzowie mogli wysłuchać znanych polskich przebojów o miłości w zaskakujących wykonaniach, jak “Opowiadaj mi tak” Zbigniewa Wodeckiego, “Wszystko kwitnie wkoło” oraz “Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał” Skaldów, “Jesteśmy na wczasach” Wojciecha Młynarskiego, “Wymyśliłem ciebie” Andrzeja Zauchy, “Sen o Victorii” Dżemu, “Zakochani są wśród nas” Heleny Majdaniec, a także “Zielono mi”, czy “Uciekaj moje serce”. Te i wiele innych utworów znalazły się na najnowszym albumie pt. “Kochajmy”.

Grohman Orchestra to 13-osobowa grupa muzyków, którzy na co dzień grają w Filharmonii Łódzkiej. Nazwa zespołu pochodzi od Henryka Grohmana, łódzkiego fabrykanta, mecenasa sztuki oraz kolekcjonera, posiadacza skrzypiec Stradivariusa. Muzycy wystąpili już w Radomsku w 2020 roku.

Miejski Dom Kultury rusza pełną parą.

Serdecznie Państwa do nas zapraszamy. Są już zakontraktowane liczne imprezy kulturalne. Odwiedzą nas praktycznie wszystkie kabarety, będzie dużo spektakli teatralnych oraz koncertów. Myślę, że każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Przed nami wielka majówka, zaczynamy już 1 maja Przeglądem Kapel Podwórkowych, już teraz gorąco państwa zapraszam – mówił dyrektor MDK.

O inwestycji, jaką był remont sali mówił prezydent Jarosław Ferenc, który podkreślił, że była ona konieczna z uwagi na zmieniający się rynek artystyczny i kulturalny.

W tej chwili kino czy teatr, muszą konkurować z innymi mediami. Aby to osiągnąć musimy zainwestować w nowoczesną technologię, jak również w różnego rodzaju rozwiązania kreatywne. Ten remont będzie ważny dla artystów, jak również dla widzów, ponieważ podnosi komfort i jakość korzystania z tej sali. MDK jest już znany w całym regionie, gości artystów ze scen z całej Polski. Mamy wiele festiwali ogólnopolskich. Myślę, że jest to bardzo ważna instytucja nie tylko dla naszych mieszkańców – mówił prezydent Ferenc.

Przypomnijmy, oprócz sali widowiskowej, remont został przeprowadzony również na widowni na balkonie, w zespole pomieszczeń operatorni oraz w pomieszczeniach techniczno-użytkowych. Modernizacja sali widowiskowej obejmowała wymianę elektryki, wykładziny, a także oświetlenia, nagłośnienia, wygłuszone zostały ściany i zamontowano klimatyzację oraz nowe fotele. Sala jest również w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.


Czytaj też:

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
[pro_ad_display_adzone id="64133"]

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD