Jubileusz 60-lecia Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kamieńsku [FOTO]

Reklama

W piątek, 24 listopada obchodzono jubileusz 60-lecia Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kamieńsku.


Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła, następnie uczestnicy przemaszerowali pod pomnik Tadeusza Kościuszki. Dalszy ciąg świętowania miał miejsce w budynku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kamieńsku, gdzie dyrektor szkoły Ewa Ziółkowska podziękowała obecnym za liczne przybycie oraz byłym pracownikom ZSP za budowanie przez 60 lat miejsca przyjaznego uczniom, rozwijającego i edukującego w zawodach będące odpowiedzią na potrzeby rynku pracy.

W tym uroczystym dniu życzę dalszej owocnej współpracy z dziećmi i młodzieżą oraz kolejnych wspaniałych rocznic. Niech świętowany jubileusz stanie się inspiracją do realizacji wszystkich kolejnych planów i zamierzeń, nie tylko edukacyjnych, ale także osobistych – takie życzenia od starosty przekazał członek zarządu Fabian Zagórowicz.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. przedstawiciele władz samorządowych i Kuratorium Oświaty, emerytowani dyrektorzy i nauczyciele szkoły, absolwenci oraz przyjaciele placówki.

Szkoła średnia w Kamieńsku powstała w 1963 r. W 1967 r. LO w Kamieńsku zyskało swojego patrona, którym stał się Tadeusz Kościuszko. Szkoła się rozwijała i dostosowywała do oczekiwań pracodawców. Od roku szkolnego 1994/1995 Liceum Ogólnokształcące i Szkoły Zawodowe decyzją władz oświatowych został połączone i utworzono Zespół Szkół Ponadpodstawowych.


Czytaj też: Wymarzony świat oczami dzieci, czyli rozstrzygnięcie konkursu plastycznego [FOTO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD