Czołowe zderzenie aut w gminie Kobiele Wielkie

Reklama

Niekorzystne warunki atmosferyczne spowodowały, że na drogach pojawił się lód, śnieg i pośniegowe błoto. Wobec tak trudnych warunków drogowych policja apeluje o ostrożną jazdę. Apel policji nie jest bezzasadny, bowiem 26 listopada w gminie Kobiele Wielkie doszło do zderzenia czołowego samochodów.


Wraz z pogorszeniem pogody, na drogach zrobiło się bardziej niebezpiecznie. Opady śniegu i śliska nawierzchnia, niska temperatura znacznie wydłużają drogę hamowania co szczególnie przy dużym natężeniu ruchu, wpływa negatywnie na bezpieczeństwo użytkowników dróg. Wielu kierowców, ale też pieszych i rowerzystów odzwyczaiło się od trudnych zimowych warunków, często przeceniając swoje możliwości na drodze.

Potwierdzeniem powyższego może być zdarzenie drogowe, do którego doszło 26 listopada około godziny 17:30, w miejscowości Brzezinki położonej w gminie Kobiele Wielkie.

Kierująca oplem astra, 23-letnia mieszkanka powiatu radomszczańskiego, jadąc w kierunku Cadowa, nie dostosowała prędkości do panujących warunków i na łuku drogi doprowadziła do zderzenia z jadącym z naprzeciwka oplem vectą za kierownicą którego siedział 61-latek. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna byli trzeźwi. Do szpitala trafił kierowca vectry. Po udzieleniu pomocy został zwolniony do domu – mówi młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości pojazdów do warunków, jakie panują na drodze. Zimowa aura dopiero się zaczyna, należy spodziewać się opadów śniegu i marznącego deszczu. Takie warunki atmosferyczne powinny wzmóc w nas czujność i spowodować dostosowanie techniki jazdy do sytuacji na jezdni. Sytuacja na drodze bywa dynamiczna i mogą wystąpić okoliczności, w których konieczna jest szybka reakcja. Wówczas nadmierna prędkość może być jednym z czynników mających wpływ na utratę kontroli nad pojazdem, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych – dodaje policjant.


Czytaj też: Robisz zakupy przez internet? Uważaj na oszustów

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD