MEBIN

Jubileuszowa wystawa w muzeum

Nowa wystawa czasowa „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek. Jubileusz straży pożarnej w Radomsku” jest ekspozycją przygotowaną ze zbiorów własnych muzeum, zbiorów KP PSP w Radomsku, zbiorów OSP Radomsko, OSP Bogwidzowy oraz osób prywatnych.


Projekt jest działaniem podjętym z okazji jubileuszy, które w 2021 r. będą obchodzone w Radomsku. Pierwszy z nich to 140 lat założenia, rozwoju i działalności ochotniczej straży pożarnej w tym 100. rocznica utworzenia OSP Folwarki. Kolejny to 100 lat istnienia Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Ekspozycja pokazuje początki tworzenia ochotniczej straży ogniowej w mieście i postaci jej założycieli, rozwój straży, tworzenie kolejnych struktur i kolejnych jednostek pożarniczych w mieście, aż do stanu obecnego.

Na wystawie jubileuszowej “Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”. Jubileusz straży pożarnej w Radomsku” zaprezentowane są najciekawsze archiwalia i muzealia związane z radomszczańską strażą pożarną. Wśród nich: fotografie, noty biograficzne założycieli, sztandary, mundury, hełmy, odznaczenia, sprzęt gaśniczy i ratowniczy, pompy, dokumenty, publikacje tematyczne i prasowe, które znajdują się w muzealnym inwentarzu. Ekspozycję wzbogacają liczne fotografie.

Wystawa została dofinansowana ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Ekspozycja będzie prezentowana od 4 lipca 2021 r. (niedziela) w godz. 13.00 – 17.00.


Czytaj też: Bez nowych zakażeń w powiecie radomszczańskim

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Zastanawia mnie ciągle kto i o czym myślał tworząc tak beznadziejne godziny otwarcia muzeum w Radomsku. Muzeum czynne do 15:00 czyli gdy większość ludzi jest w pracy, a młodzi w szkołach. Nieczynne w sobotę czyli dzień gdy ci wymienieni mogą tam iść. Czy naprawdę nikt nie pomyśli nad zmianą tych godzin aby muzeum przynosiło jakiś dochód?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW