KULTURAZ ŻYCIA MIASTA

KACZMARCZYK VS PADEREWSKI – WYJĄTKOWY KONCERT W RADOMSKU

12 listopada 2018 w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbędzie się koncert uznanego pianisty i kompozytora jazzowego, Pawła Kaczmarczyka. Usłyszymy materiał z płyty „Kaczmarczyk vs Paderewski: Tatra”. Na scenie w Radomsku zobaczymy aż 10 muzyków – m.in. sekcję dętą oraz współpracownika Milesa Davisa, Steviego Wondera i Stinga.

„Kaczmarczyk vs Paderewski: Tatra” to szósty album Pawła Kaczmarczyka, w twórczy sposób odnoszący się do „Albumu tatrzańskie” Ignacego Jana Paderewskiego. W 1884 roku ten wielki muzyk zreinterpretował pieśni góralskie, a 134 lata później twórczość ta została „przetłumaczona” na muzyczny język Pawła Kaczmarczyka, łączący folk, klasykę, elektronikę i jazz. Zobacz krótki film z próbką muzyki z „Tatry”: https://youtu.be/IXHArpEaxZs

Dotychczasowe wydawnictwa Kaczmarczyka przyniosły mu liczne nagrody i wyróżnienia, w tym m.in. nominację do Fryderyka, sześć zwycięstw w plebiscycie Jazz Top magazynu „Jazz Forum”, Mateusza Trójki Polskiego Radia oraz Kulturalny Odlot Gazety Wyborczej. Paweł regularnie koncertuje na całym świecie i zaledwie przed kilkoma dniami wrócił z występów w Korei Południowej.

Choć Kaczmarczyk jest pianistą, to na albumie usłyszymy jednak o wiele więcej instrumentów. Pełen obraz płyty tworzą także kontrabas, perkusja, instrumenty perkusyjne, elektronika oraz 15-osobowa sekcja dęta. Co ważne, koncert w Radomsku zostanie zorganizowany z podobnym rozmachem, bo na scenie zobaczymy nie tylko Pawła Kaczmarczyka przy fortepianie, lecz także Michała Barańskiego (kontrabas), Tomka Torresa (perkusja), Wojciecha Długosza (syntezatory) oraz Polish Brass Quintet w składzie Seweryn Wróbel (trąbka), Ostap Popovych (trąbka), Henryk Kowalewicz (waltornia), Tomasz Hajda (puzon) i Krzysztof Mucha (tuba).

To jednak nie wszystko! Gościem specjalnym koncertu będzie absolutny magik instrumentów perkusyjnych, mieszkający na stałe w Nowym Jorku, Mino Cinelu. To dwukrotny zdobywca nagrody Grammy, który występował z takimi osobistościami, jak Miles Davis, Stevie Wonder, Herbie Hancock, Al Di Meola, Marcus Miller, Sting, Carlos Santana, Tracy Chapman, Peter Gabriel, Joe Cocker, Elton John i Patti Smith.

Koncert rozpocznie się o godzinie 18:00. Bilety w cenie 30/40 zł dostępne są pod linkiem: https://goingapp.pl/evt/1924465/kaczmarczyk-vs-paderewski-polish-brass-quintet-tatra

Producentem albumu i koncertu jest Fundacja Idea Sztuki, a koproducentemalbumu Krakowskie Biuro Festiwalowe. Płyta została dofinansowana ze środkówGminy Miejskiej Kraków, zaś koncert w Radomsku ze środków Ministra Kultury iDziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

(info: Łukasz Napora)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close