Z ŻYCIA MIASTAZ ŻYCIA MIASTA I POWIATU

STUDENCI Z UKRAINY NA PRAKTYKACH W STAROSTWIE

Jak wybiera się we Polsce starostów? Jak zorganizowane są w urzędzie kontakty z petentami? Jak wygląda współpraca starostwa z organizacjami pozarządowymi? I wreszcie, jak w Polsce wyglądają kary za korupcję? To tylko przykładowe pytania zadawane przez ukraińskich studentów, którzy przyjechali do Radomska na praktyki w zakresie działania administracji samorządowej.

Siedmioro studentów administracji z Narodowego Uniwersytetu Wodnego w Równem wraz z dwojgiem opiekunów gościć będzie na terenie naszego powiatu przez cały tydzień. Wizyta mająca na celu przeprowadzenie praktyk studenckich (w zakresie działania administracji samorządowej oraz współdziałania samorządu z organizacjami pozarządowymi) zorganizowana została w ramach współpracy między Powiatem Radomszczańskim a Równem na Ukrainie.

Zajęcia odbywać się będą m. in. w Starostwie Powiatowym oraz w Urzędzie Gminy Gomunice, a także w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku. Dodatkowo goście z Ukrainy zaznajomią się z działalnością lokalnych organizacji pozarządowych, m. in. Stowarzyszenia Koniczynka, Fundacji Foto Pozytyw, Panaceum.

– Współpraca między organizacjami pozarządowymi, a lokalnymi samorządami jest ważną częścią demokracji obywatelskiej. My pokażemy wam pewny wzorzec zorganizowania tego sektora, a wy w przyszłości pracując w administracji samorządowej i kierując się waszymi doświadczeniami uznacie, czy warto z naszych rozwiązań korzystać – zauważa wicestarosta Robert Zakrzewski.

Ukraińscy studenci w planach mają także wizyty w placówkach kultury, takich jak Miejski Dom Kultury i Muzeum Regionalne w Radomsku, wycieczki do Częstochowy, Kleszczowa, Dojo w Starej Wsi za Przedborzem i do Łodzi.

(źródło: Starostwo Powiatowe w Radomsku)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close