Kamieńsk: szpula stoczyła się z ciężarówki i uszkodziła dwa auta

Reklama

Wielka szpula po kablu toczyła się ulicami Kamieńska. Zatrzymała się na zaparkowanych samochodach. Na szczęście nic się nikomu nie stało.


Do nietypowego zdarzenia drogowego doszło we wtorek, 23 stycznia w centrum Kamieńska. Około godziny 16:50 policjanci zostali wezwani do zdarzenia, które zakończyło się szczęśliwie dla wszystkich jego uczestników.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że z jadącej ulicą Wieluńską ciężarówki spadła duża drewniana szpula po kablu. Przedmiot stoczył się w jedną z bocznych ulic, gdzie uszkodził dwa zaparkowane pojazdy. Na szczęście w autach nie było żadnych osób. Policjanci ustalili kierującego Iveco, którym okazał się 44-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego. Mężczyzna był trzeźwy, w rozmowie z mundurowymi przyznał, że nie zabezpieczył prawidłowo przedmiotu, który przewoził – mówi młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek z KPP w Radomsku.

Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym funkcjonariusze nałożyli na niego mandat karny w wysokości 1500 złotych i 10 punktów karnych.

Policja apeluje do uczestników ruchu drogowego o ostrożność na drodze i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Pamiętajmy, aby przed wyjazdem na drogi sprawdzać stan techniczny pojazdów oraz właściwie zabezpieczać przewożone przedmioty, aby nie zagrażały one innym uczestnikom ruchu drogowego – dodaje funkcjonariusz.


Czytaj też: Kolejna śmiertelna ofiara pożaru. Zginęła 91-letnia kobieta

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD