Magdalena Spólnicka

Karambol na A1 – zderzyły się cztery pojazdy

Na autostradzie A1 między Kamieńskiem a Piotrkowem Trybunalskim w niedzielę (9 października) doszło do karambolu. Zderzyły się cztery pojazdy.


Do wypadku doszło przed godz. 21, na 373 km drogi na remontowanym odcinku A1 w kierunku Częstochowy. Zderzyły się tam dwa samochody ciężarowe, kamper i terenowy. Ogółem podróżowano osiem osób, na szczęście żadna z nich nie wymagała pomocy medycznej. Kierujący trzech samochodów zostali ukarani mandatami karnymi po 1020 złotych. Nałożone zostały na nich również punkty karne.

Zablokowany był przejazd w kierunku Katowic na dwóch pasach oraz jeden pas w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego. Utrudnienia na autostradzie trwały kilka godzin.

Jak ustalili policjanci w unieruchomiony, z powodu awarii ciężarowy daf z naczepą, uderzył samochód dostawczy marki Volvo. Kierujący tego pojazdu, próbując się ratować przed centralnym uderzeniem w naczepę ciężarówki, zaczął odbijać kierownicą na lewy pas. Tam uderzył w jadącą toyotę, urywając jej lusterko. Po chwili na stojące już volvo najechał kierujący fordem typu kamper. W ten pojazd natomiast uderzył kierowca toyoty land cruiser. Całość zdarzenia wyglądała dość groźnie, ale na szczęście żaden z uczestników nie odniósł obrażeń. Wszyscy kierujący byli trzeźwi. Na trzech z nich zostały nałożone mandaty karne po 1020 złotych i po 10 punktów karnych za spowodowanie kolizji – mówi asp. Agnieszka Kropisz z KPP w Radomsku.

Policjanci wciąż przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragedii na drogach. Warto pamiętać, że prędkość dozwolona na drodze to nie zawsze ta, którą możemy rozwinąć w danej chwili. W głównej mierze warunki ruchu determinują, z jaką prędkością powinniśmy jechać, aby siebie i innych nie narazić na tragedię.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD