Kiedy powrót do szkoły? Nauka zdalna została przedłużona

Reklama

Wczoraj wieczorem zakończono zapisy nauczycieli i opiekunów żłobków. Jutro rozpoczynają się szczepienia. Na dzisiejszej konferencji prasowej minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek ogłosił decyzję w sprawie powrotu do szkół uczniów klas 4-8 oraz starszych.

Szczepienia realizujemy zgodnie z programem. Polska, jeśli chodzi o szczepienia, jest na 2. miejscu wśród państw UE – mówił Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. szczepień.

Trwa testowanie nauczycieli z klas I-III. To nauczyciele, którzy wrócili do pracy stacjonarnej. Na dzień dzisiejszy przetestowano 19 tys. osób. Obecność koronawirusa stwierdzono u 2 proc. – mówił Czarnek.

Do szczepienia zarejestrowało się 65 proc. uprawnionych nauczycieli. Z priorytetowych szczepień skorzysta 268 tys. osób. W poniedziałek rozpocznie się rejestracja pozostałych nauczycieli, w tym rektorów i nauczycieli akademickich. Stosowane rozporządzenie zostanie dzisiaj opublikowane.

Wydajemy rozporządzenie dotyczące kontynuacji zdalnej nauki dla uczniów klas starszych do końca lutego. Forma nauki w klasach 1-3 pozostaje bez zmian – mówił minister Czarnek. Analiza liczby zakażonych, frekwencji w szkole, ilości szkół pracujących w trybie zdalnym – to wszystko pozwoli na dalszą analizę i podejmowanie decyzji w sprawie powrotu dzieci do szkół. Na najbliższe dwa tygodnie pozostaje obecny stan – dodał Czarnek, który zaapelował do nauczycieli aby się rejestrowali się na szczepienia, bo szczepionka ratuje życie. Nauczyciele, którzy się nie zaszczepią, będą mogli zaszczepić się w swojej grupie wiekowej.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD