Kiedy zakończy się remont sali widowiskowej MDK w Radomsku? [FOTO]

Reklama

Sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury w Radomsku przechodzi generalny remont. Po kilku próbach wyłonienia wykonawcy, prace wreszcie ruszyły. Kiedy możliwe będzie obejrzenie seansów, występów i spektakli w nowych fotelach? Odpowiedzi udzielił dyrektor MDK Krzysztof Zygma.


W związku z problemami z wyłonieniem wykonawcy na przeprowadzenie remontu sali widowiskowej, prace rozpoczęły się z dużym opóźnieniem. Pierwotne plany zakładały zakończenie remontu we wrześniu br. Jednak dopiero przy czwartym przetargu wybrano wykonawcę. Co też spowodowało przesunięcie terminu festiwalu “3 razy Różewicz”.

Czytaj też: Festiwal “3 razy Różewicz”. Trwają przygotowania do tegorocznej edycji

Zgodnie z umową pracę powinny zakończyć się końca tego roku. Jednak niewykluczone jest, że termin ten przesunie się na początek 2023 roku.

Postęp prac na sali widowiskowej jest już mocno zaawansowany. Mamy nadzieję, że remont zakończy się do końca roku, chociaż liczymy się z kolejnymi opóźnieniami. Mamy takie czasy, że na realizację zamówień trzeba czekać dłużej niż było to zakładane. Liczymy na to, że na początku przyszłego roku będziemy mogli zaprosić na otwarcie sali połączone z jubileuszem 55-lecia działalności Miejskiego Domu Kultury mówi Krzysztof Zygma.

Jak zaznaczy dyrektor placówki remont nie obejmuje tylko wymiany foteli. Obecnie trwa wymiana elektryki. Ponadto wykonane zostanie wygłuszenie ścian, wymieniona zostanie wykładzina, sala zyska w pełni profesjonalne oświetlenie sceniczne. Pomieszczenie zostanie również w sposób szczególny przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W planach jest również uruchomienie platformy VOD, dzięki której będzie można obejrzeć sztuki teatralne czy spektakle bez wychodzenia z domu. Bowiem ilość miejsc na sali pozostanie taka sama (490 miejsc siedzących). Zabytkowy i jedyny w swoim rodzaju sufit zostanie jedynie oczyszczony i zyska dodatkowe oświetlenie dekoracyjne.

Całkowity koszt remontu to prawie 3,2 mln zł, z czego 2 mln zł pochodzi z dofinansowania pozyskanego z Urzędu Marszałkowskiego.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD